Klucz z naplepki Windows przy reinstalacji systemu?

Mam pytanie. Chciałbym reinstalować system w laptopie (Samsung). Niestety do laptopa nie dostałem płytki ale czy jeżeli bym posiadał swoja instalkę oryginalną w takiej samej wersji i 64 bitową to po podaniu klucza z nalepki był by on poprawnie aktywowany? Dodam że nośnik jest oryginalny ale już wykorzystany do instalacji Windowsa na moim PC ale na innym kluczu. Można zrobić to tak jak chcę?

Można, u mnie nie było problemów.

Dzięki za odpowiedź:) A teraz zabieram się za reinstalkę.

Licencja przypisana jest do klucza nie do nośnika.

Instalować możesz sobie nawet z płytki ściągniętej z internetu, nawet z nielegalnych źródeł. Jednak aby wszystko było zgodnie z prawem musisz użyć swojego klucza produktu przypisanego do danego sprzętu (licencja OEM).

Bardzo ładnie to wyjaśniłeś:) Dzięki jeszcze raz:)

Czy dobrze zatem rozumuję?..wystarczy mi sama nalepka i mogę aktywować licencję?

Dla przykładu - zrobię sobie zdjęcie na nalepce u znajomego i będę na tyle taką świnią, że będę mógł tą licencję aktywować? Pomijając kwestie licencjonowania (i prawa) jest to możliwe?

maciek_m@

Niestety nic Ci to nie da ponieważ klucz zostaje przypisany do komputera podczas aktywacji. Mówię oczywiście o OEMie i jeśli podasz ten klucz aby zarejestrować system to Ci wywali, że już taki klucz istnieje w sieci. W boxie również podobna sytuacja z tym, że nie wiązany jest z konkretnym komputerem ale również otrzymasz podobny komunikat. Co innego jeśli system nie został jeszcze zarejestrowany. No to legalny właściciel będzie miał kłopoty tylko i trochę latania i wydzwaniania do info MS. Ale faktycznie jeśli jakimś cudem wcześniej byś zarejestrował system kluczem od kolegi, który tego jeszcze nie zrobił nazywa się dużym świństwem jakby co.

W praktyce nie trzeba wcale cudu. Jeśli to masowa produkcja to zainstalowany fabrycznie system jest aktywowany zupełnie innym kluczem niż ten z naklejki a wtedy aktywacja na innym kompie za pomocą skradzionego klucza nie ma prawa się nie udać. Problem może mieć prawowity właściciel gdy zechce z tego klucza skorzystać.

Można to łatwo sprawdzić - wystarczy WinKeyFinderem sprawdzić jaki klucz jest w systemie i porównać z tym z naklejki.

:roll: