Klucz z upgrade'u z XP - 32-bity czy 64-bity?

Witam!

Niedawno na stronie Microsoftu zakupiłem upgrade z Windows XP do Windows 8 PRO za 129 zł. Przez cały ten proces nie wiedziałem czy będzie to wersja x64 czy x86. Po zainstalowaniu systemu okazało się, że to wersja 32-bitowa (czyli x86).

I tu właśnie chciałbym się zapytać: czy ten klucz przesłany e-mailem (a także widoczny w kreatorze aktualizacji) działa na obu wersjach?

Proszę o odpowiedź.

Z tego co mi się wydaje to klucz do windows 8 jest taki sam dla wersji 32 bitowej jak i 64 bitowej.

Cóż… mi też się tak wydaję dlatego utworzyłem ten temat :stuck_out_tongue_winking_eye:

Mniejsza z tym. Właściwie głównie chodzi mi o to skąd mogę teraz taką 64-bitową instalkę wytrzasnąć? Bo wszystko było przez internet, a kreator nie dał mi wyboru i musiałem zainstalować upgrade. Teraz nawet nie wiem jak zainstalować od nowa Windows w razie “awarii”

Podstawowe pytanie jest jaki miałeś winXP? Bo jeśli Upgrade to chyba instalowałeś na zasadzie uaktualnienia czyli bez formatowania więc zainstalowałeś wersję taką jaką miałeś XP. Nie zrobisz UPG z 32 na 64 czy też odwrotnie.

Nie miałeś innego wyjścia, gdyż z poziomu systemu 32 bit możesz pobrać tylko 32 bitową wersję upgrade.

Zakupiony klucz jest identyczny dla obrazów x86 i x64.

Nośnik instalacyjny x64 możesz zdobyć na kilka sposobów:

  • zamówić w Microsoft :slight_smile: (nie polecam);

  • uruchomić na komputerze z 64 bitowym systemie (Vista, Windows 7) link zawarty w emailu potwierdzającym zakup (na 99% pobierze się wersja 64 bity);

  • zrobić kopię obrazu 64 bit z oryginalnych płyt instalacyjnych (np. od kogoś znajomego) - Microsoft dopuszcza takie rozwiązanie;

Pozdrawiam

Dodane 30.01.2013 (Śr) 15:44

W przypadku Windows 8 PRO jest możliwość (już na etapie zakupu) wyboru czy będziesz chciał zachować pliki użytkownika (Windows XP) czy wykonać czystą instalację.

@gargamel.pce

Dzięki!

Dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie chyba to trzecie (nie mam ani Visty ani Windows 7). Lecę do kolegi po tą płytkę i za chwileczkę (pewnie wyjdzie z pare godzin :stuck_out_tongue: ) napiszę czy się powiodło!

Musi się udać :slight_smile: ja tak robiłem :slight_smile:

@gargamel.pce

Miałeś rację! Jeszcze raz wielkie dzięki! =D>