Klucz zabezpieczeń sieciowych jest niepoprawny. Ponów próbę

Witam.

Próbuje połączyć się z siecią na laptopie CompaQ CQ58 przez wi fi i wyskakuje mi magiczny komunikat " Klucz zabezpieczenień sieciowych jest niepoprawny. Ponów próbę. " Problem ten pojawił się kilka godzin temU. Dokładnie nagle rozlaczylo mnie z siecią i wpisując poprawny klucz ( hasło do internetu ) wyskakuje mi ten piekielny komunikat. Co zrobić? ?

A internet na telefonie czy tablecie przez WiFi działa bez problemów.

Sprawdź metodę szyfrowania klucza .

Usuń profil w “Centrum sieci”, masz po prawej sieci (nieważne, jak to brzmi) - ponownie wpisz hasło. Chyba, że “posiłkujesz” się aplikacją od producenta, ale to już inny temat…

Sieć została usunięta laptop resnięty a problem ten sam. Ciągle wyskakuje ten magiczny komunikat że " klucz zabezpieczeń sieciowych jest nie poprawny. Wchodzę właściwości sieci i :Wpa2-personal a typ szyfrowania AES nie można się połączyć i jest biały krzyżyk w czerwonym kole a pod spodem jest napisane : " Ustawienia dla sieci zapisane na tym komputerze nie są zgodne z wymaganiami sieci. " Lecz gdy zmieniam na typ zabezpieczeń : " 802.1X a typ szyfrowania WEP a lub sprawdzam każdy typ zabezpieczeń i szyfrowania to przez chwile próbuje łączyć ale wyskakuje " Nie można połączyć z tą siecią " przyznam się też ze 13letnie dziecko z Anglii znalazło mój adres IP i dzwoniło do mnie na Skype i mówiło że zostałem ukarany. Ja usunąłem sieć nawet przez wiersz poleceń i dalej ten sam problem.

Przez każde zabezpieczenie oprócz (( 802.1X i typ szyfrowania WEP ))jest ten problem. Gdy próbuje łączyć się z moim WiFi z ustawieniami 802 to nie chce w ogóle połączyć ciągle rozłacza a gdy są inne ten magiczny komunikat się pokazuje. Czy jest możliwe zablokowanie łączenia na czas nieokreślony przez adres IP internetu , tzn. Jak ktoś znalazł mój adres IP może mi wyłączyć dostęp do sieci? Lub zmienić typy szyfrowania?

Sieć została usunięta laptop resnięty a problem ten sam. Ciągle wyskakuje ten magiczny komunikat że " klucz zabezpieczeń sieciowych jest nie poprawny. Wchodzę właściwości sieci i :Wpa2-personal a typ szyfrowania AES nie można się połączyć i jest biały krzyżyk w czerwonym kole a pod spodem jest napisane : " Ustawienia dla sieci zapisane na tym komputerze nie są zgodne z wymaganiami sieci. " Lecz gdy zmieniam na typ zabezpieczeń : " 802.1X a typ szyfrowania WEP a lub sprawdzam każdy typ zabezpieczeń i szyfrowania to przez chwile próbuje łączyć ale wyskakuje " Nie można połączyć z tą siecią " przyznam się też ze 13letnie dziecko z Anglii znalazło mój adres IP i dzwoniło do mnie na Skype i mówiło że zostałem ukarany. Ja usunąłem sieć nawet przez wiersz poleceń i dalej ten sam problem.

Sieć została usunięta laptop resnięty a problem ten sam. Ciągle wyskakuje ten magiczny komunikat że " klucz zabezpieczeń sieciowych jest nie poprawny. Wchodzę właściwości sieci i :Wpa2-personal a typ szyfrowania AES nie można się połączyć i jest biały krzyżyk w czerwonym kole a pod spodem jest napisane : " Ustawienia dla sieci zapisane na tym komputerze nie są zgodne z wymaganiami sieci. " Lecz gdy zmieniam na typ zabezpieczeń : " 802.1X a typ szyfrowania WEP a lub sprawdzam każdy typ zabezpieczeń i szyfrowania to przez chwile próbuje łączyć ale wyskakuje " Nie można połączyć z tą siecią " przyznam się też ze 13letnie dziecko z Anglii znalazło mój adres IP i dzwoniło do mnie na Skype i mówiło że zostałem ukarany. Ja usunąłem sieć nawet przez wiersz poleceń i dalej ten sam problem.

A próbowałeś bezpośrednio kablem podłączyć komp? W routerze miałeś zmieniony login i hasło? bo jeśli nie to każdy będąc w zasięgu twojej sieci może wejść w ustawienia routera i tam zmienić hasło, bo każdy router ma na początku fabrycznie ustawiony login i hasło bardzo często “admin”. Jeśli tam ktoś grzebał to jesli nie zmienił loginu i hasła do routera to możesz jeszcze tam wszystko ustawić, ale jeśli pozmieniał te dane to pewnie więcej roboty, nie wiem jaki router, ale może jest jakiś przycisk do resetowania do ustawień fabrycznych. I jak na początku było zapytanie czy inne urządzenia mogą się łączyć z siecią np. telefon.

Na telefonie i tablecie łącze się bez problemu. Tylko na laptopie nie mogę bo wyskakuje mi ten magiczny komunikatt

Czyli sama sieć działa dobrze, a problem jest w komputerze. Na początek wykonaj czynności opisane na tej stronie http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/cant-connect-to-network#1TC=windows-8    i napisz jakie rezultaty, jeśli dalej sieć nie będzie działać podaj więcej danych jaki system, karta sieciowa…

W menadżerze urządzeń Karty sieciowe : "1. Ralink RT3290 802.11BGN Wi-Fi Adapter

  1. Karta sieciowa debugowania jądra firmy Microsoft

  2. Kontroler Realtek PCle FE Family Controller

  3. Karta tunelowania Toredo firmy Microsoft " ta strona co podałeś nie pomogła. Windows 8 Pro Build 9200 Laptop Compaq CQ58 . Jest jakaś możliwość by przywrócić ustawienia fabryczne?

By Windows był czysty jak bym go dopiero co instalowal wraz z ustawieniami

Możliwość pewnie jest nie wiem czy masz u siebie na lapku partycje recowery, a jeśli nie to można przywrócić ustawienia fabryczne, ale potrzebny będzie nośnik z systemem tu jest opisane jak to wykonać http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc  , a czy nie możesz cofnąć systemu z punktu przywracania? zostaną wszystkie programy i pliki zainstalowane do czasu i daty punktu, a jeśli odświeżysz komputer to programy które instalowałeś zostaną usunięte.

Ja nie muszę mieć nic. Byle by było wszystko od początku. Mógłbyś mi przetłumaczyć to wszystko na pw bo to dla mnie czarna magia.

Ok napisz co chcesz zrobić i w czym Ci pomóc. I napisz czy masz recowery na kompie, czy płytkę instalacyjną. Czekam n informacje jeśli nie masz nic z tych rzeczy to też coś wymyślimy.