"Klucze" do Diablo 3 na allegro

Witajcie

Nie wiedziałem gdzie umieścić ten wątek i wybrałem właśnie ten dział.

Na allegro znajduje się aukcja na której gość sprzedaje kod do Diablo 3.

Link do aukcji : http://allegro.pl/show_item.php?item=2343444396 (niestety w tym momencie nie wyświetla się obrazek z treścią aukcji, znalazłem zrobionego print scrina który znajduje sie tutaj: http://img2.demotywatoryfb.pl/uploads/2 … _liear.jpg)

W treści aukcji człowiek ten napisał:

Legalność: Kod ten pochodzi z legalnego źródła, przeznaczony jest tylko dla kolekcjonerów, nie można go nigdzie aktywować, kupujesz na własną odpowiedzialność, kod jest bezużyteczny. Nie przyjmujemy zwrotów sprzedawanego produktu. Po zakupie otrzymasz od nas numer konta…itd

Na aukcji tej, 34 osoby kupiło bezużyteczny kod za 155 zł za sztuke!! Czy takie działanie nie powinno być blokowane przez allegro? Bo chyba można to podciągnąć pod naciąganie? Chociaż z drugiej strony w treści aukcji jest wszystko dokładnie wyjaśnione…

Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Raczej 34 debili którzy nie umieją czytać ze zrozumieniem, bo wszystko jest opisane (pomijając to że nie ładuje obrazka na którym to pisze).

Edit1

Kupujący w komentarzach piszą że gościu podmienił opis po zakończeniu aukcji:

  • “Proszę się nie sugerować opisem produktu który jest aktualnie widoczny bo gość po zakończeniu aukcji podmienił ten obrazek na serwerze. Jeżeli ktoś ma możliwość to proponuje sprawdzić w historii tę aukcję i zrobić print screena żeby był dowód.”

  • “Klucza nie otrzymałem, na dodatek po zakończeniu aukcji jej opis uległ zmianie a dane kontaktowe mam na myśli nr. tel. okazały się niepoprawne, kontakt z sprzedającym był utrudniony. Po czasie i wielu e-mail’ach sprzedający zwrócił pieniądze…”

Jeżeli tak było to jak najbardziej jest to oszustwo.

Allegro powinno reagować - ale rzadko to robi. Osobiście gdybym zakupił na tej aukcji ten klucz zgłosiłbym sprawę na policję. Jest to oszustwo. To tak samo jakbym napisał w tytule aukcji “Audi rok 2000” i wszędzie bym opisywał samochód, a na samym dole dał napis “(sprzedawane są fotki, a nie samochód)”.

To tak samo jakbyś szedł do sklepu i np przeglądasz komputery i co? No procesor taki, a taki, karta graficzna taka i taka - kupujesz, a w domu się okazuje, że nie ma płyty głównej - a bo było to opisane na dole - jest to wprowadzenie klienta w błąd, po czym kupujący ma prawo domagać się zwrotu pieniędzy.

Zgłosiłbym na policje, a jeśli nie chcieliby się tym zająć, zawsze można się spróbować zwołać przez internet i wystosunkować pozew zbiorowy w powództwie cywilnym.

Koleś zarobił prawie 6tyś PLN! !!

Banda kretynów bo inaczej tego określić nie można…

:smiley:

Już pojawiają się wyzwiska tych, którzy kupili. Nie przyszło nikomu do głowy, że sprzedający podmienił obrazek, na którym jest napisane o niedziałających kluczach.

Nic nie zarobił, straci za postępowanie sądowe. Tak się kończy podmiana grafiki po aukcji. I powiem, że dobrze mu tak :slight_smile: Swoją drogą zawsze myślałem, że zewnętrzne grafiki na allegro nie przechodzą.

A co do tego demota, to se każdy takie coś posklejać może :slight_smile:

Mają go jak na talerzu wystarczy że sprawdza jego poprzednie transakcje gdzie cos kupował i mają jego adres lub numer konta po którym bez problemu namierzą delikwenta :wink: I dobrze może się nauczy ;D

Swoją drogą kupować coś za 150zł od osoby z 3 - 4 opinjami… szczególnie z płatnością z góry no comment ;D

Już nie ma weryfikacji listem ? Ten link był na gamikaze 2dni temu :slight_smile:

http://forum.gamikaze.pl/viewtopic.php?f=27&p=51094

To widziałem podobny myk, tylko tutaj nie bylo oszustwa. Koleś sprzedawał Gues keye do diablo III za 159 zł za sztukę. Wyraźnie napisał co i jak, ale oczywiście kilku nie doczytało i kupiło to za 159 zł !

Czy legalnie czy nie - nie wiem. Ale jak ktoś zapłaci raz za coś bezużytecznego to się może na przyszłość nauczy, że trzeba czytać wszystko dokładnie.

Zrozum, że zdjęcie opisu zostało podmienione 4 minuty przed zakończeniem aukcji !!