KMPlayer - brak synchronizacji napisów

Witam

Mam problem z wczytywaniem napisów do filmu w KMplayer. Nie ma synchronizacji między wypowiadanymi kwestiami w języku oryginalnym, a dołączonymi napisami automatycznie wczytanymi do filmu z dołączonego do filmu pliku tekstowego. Po prostu zaraz jak film się zaczyna to od razu zaczynają lecieć napisy mimo, że pierwsze zdanie jest wypowiadane dopiero po kilkudziesięciu sekundach. No i przez cały film nic już nie jest dopasowane. Szukałem w opcjach odtwarzacza, ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiednich ustawień, sporo tam tego. Podpowiedzcie co mam zmienić w ustawieniach by było dobrze.

Czy sprawdziłeś w innym odtwarzaczu?

Może napisy nie są dopasowane do filmu i wtedy pozostaje samodzielnie przesunąć:

Kliknij prawym -> Napisy -> Resynchronizacja napisów

Nie sprawdzałem na innym odtwarzaczu, bo nie chciałem instalować specjalnie innego, a dotąd z KMPlayera byłem zadowolony. Tak patrzę na tą Resynchonizację napisów, to musiałbym bardzo dokładnie zmierzyć czas, by ręcznie przesunąć napisy i pewnie przy każdym kolejnym odcinku serialu musiałbym znowu robić tak samo. Trochę to niepraktyczne. Napisy były pobrane w jednej paczce z filmem, więc zakładam że są dopasowane. A jaki ewentualnie odtwarzacz zainstalować ? Kiedyś miałem VLC Playera, a może inny warty jest uwagi?

Dodane 18.06.2012 (Pn) 15:12

Sprawdziłem VLC Playera i SPlayera i jest tak samo. Czyli to raczej wina napisów. Pobrane były z napisy24.pl Gdzie jeszcze w sieci poszukać napisów? Czy można zmienić coś w treści pilku .txt by napisy pojawiały się w odpowiednim momencie?

Jeżeli napisy są w formacie klatkowym mDVD, to spróbuj czy nie pasują czasowe TMPlayer

Na tej stronie masz wybór formatu napisów.

Podobne strony: napisy.info, napisy.me, opensubtitles.org, podnapisi.net

NapiProjekt:

http://www.dobreprogramy.pl/NapiProjekt … 19170.html

Najpierw możesz sprawdzić czy w bazie NapiProjekt są w ogóle jakieś napisy:

http://www.napiprojekt.pl/index.php?dz=27

Dzięki Atis poszperam za lepszymi napisami.