KMPlayer dźwięk stopniowo wyprzedza obraz

Od pewnego czasu podczas odtwarzania mkv dźwięk stopniowo wyprzeda obraz (początkowo jest dobrze z biegiem czasu coraz bardziej odczuwalne) przy zatrzymaniu filmu (stop) i ponownym uruchomieniu, znowu jest ok a później liniowo zwiększa się przewaga dźwięku nad obrazem.

Pomaga zmiana generatora video z domyslnego Mixer na VRM9 (HQ napisów) niestety w tym ustawieniu klatkuje się obraz (obciążenie procesora oscyluje 20-50%). Jako dekodera wideo używam CoreAVC z cuda. Komputer - E5200 i GF9400, poprzednio było idealnie użycie procesora oscylowało w granicach 5-20% przy 1080p bez względu na stopień kompresji, nie mam pojęcia co się stało, po postawieniu na nowo systemu zainstalowaniu na świeżo KMPlayera problem ciągle jest…

Napiszę jeszcze, że podobnie jest w Pat Player natomiast splash PRO jest idealnie (procek obciążenie do 10%).

Spróbuj zmienić splitter

Ustawienia F2 -> Splitter -> Matroska

Sprawdziłeś czy KMPlayer podczas odtwarzania w ogóle korzysta z CoreAVC?

Możesz sprawdzić podczas odtwarzania:

PPM -> Opcje -> Zaawansowane menu

PPM -> Filtry

KMPlayer korzysta chyba z własnej paczki dekoderów i filtrów, więc prawdopodobnie musisz przełączyć obsługę AVC na zainstalowane w systemie CORE.

Dzięki za odpowiedź:

Splitter - Matroska mam przełączony na systemowy - w moim przypadku to haali,

Tak, podczas odtwarzania korzysta z CoreAVC…

Wiem, wbudowane bardziej obciążają procesor, nie obsługują DXVA nie mówiąc o CUDA, dlatego korzystam z systemowych. Na wbudowanych dźwięk też ucieka prze obrazem…