KMPlayer i kostkowanie

Witam.

Jestem świeżo po zainstalowaniu Winodwsa 7 x64.

Poprzednio miałem Vistę x64 i KMPlayer odtwarzał filmy bardzo ładnie.

Standardowo zawsze miałem również zainstalowany zestaw kodeków K-Lite Codec Pack.

Teraz jak zainstalowałem KMPlayer i najnowszy zestaw kodeków obraz jest dziwnie kostkowany, tak jakby nie było żadnego wygładzania.

A poprzednio było wręcz idealnie.

Wszystkie ustawienia mam standardowe, a poprzednio chyba jednak coś było zmienione, tylko problem w tym, że już nie pamiętam co.

Również dźwięk jest tak jakby stłumiony, a posiadam zestaw 5.1. Tak samo jak poprzednio i dźwięk był ekstra. Naprawdę było głośno i czysto.

A teraz tak jakoś dziwnie…

Wiem, że to nie wina Windowsa w żadnym wypadku, tylko kwestia konfiguracji.

Ci co się znają na programie mam nadzieję, że mi pomogą.

Pozdrawiam.

Sprawdź, jaki masz generator wideo oraz czy włączyłeś wyjście na 5.1.

Zainstalowałeś sterowniki do dźwięku, grafiki i DirectX 9?

K-Lite o ile dobrze pamiętam instaluje filtry ffdshow i w większości filmów będzie używany właśnie filtr ffdshow.

W dekoderze video zaznacz Przetważanie,opcja Precyzyjny Deblocking też może pomóc.

Polecam też Usuwanie Przeplotu i Wyostrzanie.

W dekoderze audio Głośnośc i tam możesz wyregulować dźwięk dla każdego głośnika z osobna,do tego Krystalicznośc i dźwięk nie powinien już być stłumiony.

Gdyby nie grały wszystkie głośniki:Mikser i wybierasz odpowiednią konfiguracje głośników.

Marcin_s chyba nie dokładnie przeczytałeś post kolegi Patrico że pytasz

się go czy zainstalował DirectX 9. Przecież on ma Windows 7 :lol:

Patrico zainstaluj VLC media player i sprawdź jak filmy działają.Ten program nie korzysta

z systemowych kodeków.

Spróbuj tego; http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?t=15114 , a jeszcze krócej; http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?t=14625

Miałem tak somo pod Se7en 32bit. Sposób powyżej pomógł.

The KMPlayer też nie :wink:

Dziękuję bardzo za pomoc.

Wszystko teraz działa tak jak powinno :slight_smile:

Niestety u mnie po włączeniu “Wzmocnionego generatora wideo C/A” KMPlayer jest mniej stabilny. Np. czasami przy przełączaniu trybu okienko/pełny ekran albo przy szybkim przenoszeniu okienka odtwarzacza i “pohuśtaniu” nim po ekranie ;p obraz się zamraża i słychać tylko dźwięk. Wtedy muszę przewinąć film nieco do tyłu żeby znowu zaczął być odtwarzany. Taki problem nie występuje w ogóle z generatorem wideo (domyślnym chyba) VMR9 Windowed. Jednak wtedy obraz jest poszarpany i ogólnie dziwny - padło określenie “kostkowanie”.

Czy zauwazyliście podobne efekty włączenia “Wzmocnionego generatora wideo c/a” u siebie?

Moim zdaniem lepiej niż Wzmocniony generator wideo spisuje VMR9 Renderless.

Patricko ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.