KMPlayer i problem z Album View

Witam,

Ostatnio zainstalowałem KMPlayera i okazał się świetnym odtwarzaczem filmów. Mało tego. Może robić jako “Media Center” dzięki widokowi albumów. Niestety z tym komponentem mam drobny problem. Otóż wychwytuje on do miniaturek pierwszą klatkę filmu. W ten sposób zamiast screena z filmu mam czarny prostokąt, tak jak to jest na załączonym obrazku.

Czy da się jakoś ustawić, żeby wychwytywał losową klatkę, albo np po powiedzmy 5 minutach?

kamil_w , ja również poszukiwałem owej opcji, lecz bezskutecznie - może w kolejnej wersji producent o to zadba :slight_smile:

Minęło trochę czasu od kiedy napisałem ten post. Już jakiś czas temu zrezygnowałem z poszukiwań rozwiązania tego problemu, ale ostatnio całkowicie przez przypadek znalazłem rozwiązanie. Może komuś z Was się przyda :smiley:

  1. Uruchamiamy regedit (np za pomocą polecenia “regedit” w polu “Uruchom:”

  2. Przechodzimy do klucza: [HKEY_CURRENT_USER\Software\KMPlayer\AlbumArt]

Tu możemy ustawić sobie m.in to, co nas interesuje, czyli w którym momencie filmu ma być przechwytywany obraz do CoverFlow z KMPlayera.

W kluczu ExtractType możemy wybrać metodę wyboru klatki: 0 = czas, 1 = klatka filmowa. U mnie nie działa wersja z wyborem czasu (sam nie wiem czemu, ale głębiej się nad tym nie zastanawiałem), więc zastosowałem opcję z klatką filmową.

W kluczu ExtractFrame można wybrać numer klatki. Klikamy na klucz dwa razy, i tu możemy podać dokładny numer klatki. Ja zaznaczyłem sobie system dziesiętny i podałem wartość 11000, co odpowiada dokładnie 11000. klatce filmu (ale to tylko przykład).

A wygląda to finalnie tak:

http://www.wimim.j11.pl/pliki/AlbumArt.png