KMPlayer - kilka pytań dot. odtwarzania filmików z YouTube

Witam!

Mam pewien kłopot z odtwarzaniem klipów z YT w wyżej wspomnianym programie. Otóż, po skopiowaniu linku do filmu, który chcę odtworzyć i wklejeniu go do pola “URL” w oknie odtwarzania adresów URL (PPM na oknie playera > Otwórz > Otwórz URL) oraz kliknięciu na przycisk “Otwórz”, program zanim zacznie odtwarzać wybrane video, dość długo “myśli”. Jak myślicie, dlaczego tak jest, dlaczego KMPlayer nie odtwarza tych klipów od razu i co mogę zrobić, aby tak było?

Jeszcze dwie rzeczy:

 podczas, gdy program tak wisi, zauważyłem aktywność karty sieciowej - tak, jakby ten odtwarzacz pobierał materiał video na dysk, a potem go odtwarzał, mimo, iż na górze okna widnieje napis “URL”; i tu rodzi się pytanie: czy tak jest w istocie? Jeśli tak, to gdzie są zapisywane pobrane pliki?

Kiedyś (chyba wersja 3.4) aplikacja udostępniała również wyszukiwarkę filmów w serwisach typu YouTube, a teraz jej już nie ma – przynajmniej ja nie znalazłem. Może ktoś wie, czy ta funkcja jeszcze istnieje, a jeśli tak, to jak ją uruchomić? Posiadam wersję 3.9 programu.

Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź.

 Gdyby ten post był dla kogoś niezrozumiały, albo zawierał błędy, czy też był umieszczony w nieodpowiednim dziale, to przepraszam.

Jeżeli używasz Firefoxa to proponuję SMPlayer i rozszerzenie SMPlayer View.

http://www.fosshub.com/SMPlayer.html

http://smplayer.sourceforge.net/pl/first-steps

SMPlayer View:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/smplayer-view/

SM Player nie jest tak rozbudowany i wyposażony  w filtry i inne bajery, jak KMPlayer, a poza tym w KMPlayerze dźwięk jest nieco lepszej jakości -  Krystalizacja i Efekt 3D potrafią mocno podrasować audio.