KMPLayer zmienił ikony domyślne nie można niczego uruchomić

witam,

mam problem chodzi o KMPlayer zmienił wszystkie ikony min. instalatora programu , ikon bmp, jpeg, i innych tzn. we właściwościach >uruchom widać jako domyślny KMPlayer, a nie właściwy program.

Nie mogę teraz uruchomić ściągniętego programu (portable) bo jako ikona jest KMPL - jak to zmienić?.

Próbowałem w ustawieniach odtwarzacza , ale nic to nie daje (wszelkie skojarzenia mam odznaczone) bo dalej jest to samo. Na chwilę odinstalowałem KMP i oczyszczenie komputera z restartem wynik jest taki, ze nic sie nie zmieniło.

Jeżeli masz Vistę/Win7 to uruchom kmplayer’a jako administrator i wtedy zaznacz i odznacz wszelkie skojarzenia, może pomoże :slight_smile:

Czy musisz koniecznie mieć KMPlayer?

jeśli nie to odinstaluj go przeczyść rejestr programem cclaner i zainstaluj ten

http://www.dobreprogramy.pl/PotPlayer,P … 22586.html

Zrobilem tak jak pisales , ale nie wiele to dalo bo mam teraz Wspólna biblioteka DLL Powłoki systemu Windows DLL . Na co to zmienic by otworzyc programik - aplikacja portable - ikona uruchamiajaca program exe ?

KMPLayera zmieniac na inny nie chce bo ma wysmienite parametry odtwarzania filmow w tym HD wiec szkoda by było.

Spróbuj fixami do poszczególnych rozszerzeń:

http://www.hotfix.pl/fixy-skojarzen-pli … n–a10.htm

Da radę to zmienić w ustawieniach windows (7 HP x64) chodzi o ustawienia domyslne otwierania poszczególnych plikow, programów itp - gdzie tego szukać ??

Aktualnie mam coś takiego : Wspólna biblioteka DLL Powłoki systemu Windows - Plik DAT (.dat) na pliku uruchamiającym (exe) programu HD Tune Pro 4.60 Portable .

Próbowałeś fixami :?:

tak próbowałem , komenda nad tabelka - wywaliło błąd i samymi fixami (wybrałem exe z tabelki) - również :

beztytuu0.th.jpgbeztytuusin.th.jpg

EDIT:

znalazłem rozwiązanie- mój komputeropcje folderów.widokpokaż rozszerzenia znanych typów plików zastosuj OK właściwości pliku do zmiany rozszerzenia w oknie ogólne w nazwie zmieniamy ostanie widoczne rozszerzenie, w tym przypadku z DAT na Exe. zapisz OK. Koniec i tym sposobem mamy pożądane rozszerzenie działającej już aplikacji .