Knoppix 7 - jak instalować nowe programy?

Problem z uruchomieniem czegokolwiek

Witam. Proszę o pomoc. Posiadam Bootującego się Knoppixa w wersji 7.0.

Chciałbym na nim zainstalować program, np. Audacity.

Niestety nie jestem w stanie otworzyć żadnego programu.

Wypakowuję pobrane pliki, ale brak w nich odpowiednika Windowsowego *.exe.

Nie wiem w co mam klikać.

Nie wiem również dlaczego nie włączają mi się instalki.

Okna jakie dostaję po swoich próbach uruchomienia wstawiam poniżej na screenach.

Czy możecie mi pomóc i powiedzieć jak w tym systemie instaluje się cokolwiek? Nie jestem w stanie uruchomić żadnej aplikacji.

  1. http://img827.imageshack.us/img827/3583 … screen.png

  2. http://s23.postimg.org/yjimj5jah/Screen … _48_46.png

Linuks to nie Windows… nie szukaj takiej samej obsługi różnych rzeczy.

Instalacja popularnych programów w Linuksie jest dużo łatwiejsza niż na Windzie w sumie :slight_smile:

odpal terminal i wpisz

oczywiście istnieją jeszcze różne inne sposoby jak np. przez aptitude KLIK

jeśli nie ma takiego programu w repozytorium, dodajesz repo z nim do systemu lub ściągasz ze strony producenta paczkę ze źródłami i sam kompilujesz lub może mieć przygotowaną gotową binarkę (którą defacto zainstalujesz podobnie do windowsowego .exe)

Widzę chcesz zainstalować teamviver… wrzuć z repo, albo ze strony producenta pobierz sobie paczkę formie .deb i zainstaluj ją klikając na nią ;E

PS: poczytaj sobie jakieś poradniki dla początkujących. Zaoszczędzi to twój i nasz czas.

1 polubienie

Ale żadne komendy w terminalu mi nie działają. Nie wiem dlaczego, ale nie działają.

I nazwa “jakiego pakietu” jest tam w tym terminalu do wpisania?

I powiedz mi, jak instalacja czegoś która nie odbywa się poprzez kliknięcie ikonki “setup.exe” może być ŁĄTWIEJSZA?

muszą działać :smiley: pokaż co ci wyskakuje.

w jaki sposób jest łatwiejsza ;D? a no tak że nie musisz latać po stronach, szukać programu itd. odpalasz terminal i jednym poleceniem każesz program pobrać i zainstalować :wink: dla przykłądu instalacja kadu.

apt-get install kadu

Jeśli chcesz używać Knoppix-a nie mając znajomości tematu polecam używać go w wersji DVD (knoppix lang=pl) gdzie jest od razu dostępne multum programów. Audacity nie będziesz musiał instalować, bo już tam będzie dostępny.

Odnośnie TeamViewer-a ściągnij program w wersji na Debiana (teamviewer_linux.deb).

Na tym pliku kliknij PPM i wybierz: otwórz za pomocą gdebi (lub coś podobnego).

Saturno - dziękuję za informację o wersji na DVD. Będzie prościej.

Potrzebuje zainstalowac program nwt2packet_v1_05_33_amd64.deb Na klikniencie otwiera Synaptic Package Menager i dalej to juz wrozenie z fusow. Na dodatek nie dzialaja polskie litery .
Linuks jest duzo prostszy od windy . Kpina . Nie ma po instalacji dzwieku ale to szczegol.

No i bardzo prosto jest zapamietac kilometrowa sciezke do pliku z dziwnymi nic nie mowiacymi nazwami . Bardzo proste . Dodatkowo przypadkowe nacisniecie Alt+ c ,e,s,o powodoje chaos uruchomienia skrotow . Bardzo proste.

Patrz, a u mnie działa.

Jesteś pewien, że swoje pytanie chciałeś napisać w wątku, który ma… 6 lat?

2 polubienia