Knoppix - Gnomeplayer spowolniony obraz

Na początku wyciągnąłem starego kompa ze strychu żeby na nim pooglądać serial, bootowałem system z hdd. Wszystko grało, aż pewnego dnia wyskoczył bład przy uruchamianiu.

Więc postanowiłem że jeszcze raz wyczyszczę dysk i wrzucę knoppixa na dysk, ale nie wiem z jakiej przyczyny przy przenoszeniu danych pasek stawał w miejscu i nie miał zamaiaru się ruszyć. W tej sytuacji wyjąłem dysk, podczepiłem pod lepszego kompa i na nim zainstalowałem knoppixa na stałe. Podłączam dysk spowrotem do starego złoma. System sie uruchamia, chociaż nie wiem dlaczego dłużej niż jak bootowałem z dysku, ale to nie ważne… Chcę odpalić mój kochany serial, a tu lipa. Obraz odtwarza się w spowolnionym tempie. Dźwięk jest ok z prędkością, a obraz strasznie spowolniony , ale nie tak że isę tnie, tylko że wszystko tak jakby w spowolnionym tempie.

Może jest to wynikiem tego że system instalowałem na sprzęcie z monitorem 21 cali i rozdzielczość od razu dostosowuje tak wielką, a złom nie moze pociągnąć ? Inne filmy otwierają sie normalnie, a każdy odcinek serialu w spowolnionym tempie.

Co mam robić ? Zmienić rozdzielczość ? tylko jak …

Sprawdź (jeśli istnieje) - może pomoże usunięcie pliku /etc/X11/xorg.conf:

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.bak

Zrestartuj komputer. Próbowałeś zmienić wyjście video w odtwarzaczu?