Kod 39 - problem

“System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)”. Chodzi o DVD ROM, który nie czyta płyt. Co mam czynić?

Reinstalacja sterownika powinna pomóc.

Tak, tylko jak zaczynam instalację bo wyskakuje ze cel nie jest znaleziony…

Tu chyba by się przydała reinstalacja systemu bo chyba nie masz sterowników do cd-romu.

odinstaluj urzadzenie i uruchom ponownie

a dioda na cd romie miga, sprawdź taśmę połączeniowo, w biosie sprawdź czy jest widoczny ten cd rom, wykrywanie daj na auto, sprawdź poprawność konfiguracji cd romu / master-slave /.

Złączono Posta : 08.02.2007 (Czw) 13:34

jeżeli ze sprzętem wszystko w porządku zrób jeszcze coś takiego / tylko zrób sobie wcześniej kopie rejestru /:uruchom edytor rejestru i wejdź do klucza:

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

W nim zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń.

jest raczej ze sprzętem wszystko ok, bo dioda miga. Tylko nie odtwarza płyt. Eee jestem początkujący i nawet nie wiem jak sprawdzić poprawność konfiguracji :oops: . Było wszystko w porządku tylko z chwili na chwilę zaczęło nie odtwarzać płyt…

Złączono Posta : 08.02.2007 (Czw) 13:48

A usunięcie tego nie spowoduje tego, że komp się zupełnie zwali?

gwarancji 100% nigdy nie ma dlatego zrób kopie rejestru. Ale nic złego nie powinno się stać. A nie odinstalowaywałeś ostatnio jakiegoś programu do nagrywania ?, szczególnie Easy Creator powoduje generowanie tego błędu.

Ostatnio Używałem Daemon Tools, później jak nie działał dobrze, to zainstalowałem coś tam Orginal CD. Następnie zauważyłem, że właśnie DVD nie odtwarza płyt. Wiem, że może to banalne, ale jak zrobić kopie rejestru? :roll:

Odinstaluj Daemona i Original CD. Przedtem usuń w nich zamontowane napędy. Przeczyść rejestr i zainstaluj na nowo Daemona 4.03.

Kopia rejestru:

Start > uruchom > regedit > plik > eksportuj > wskaż miejsce > ok.

start-uruchom- wpisz regedit, gdy otworzy Ci się rejestr wejdź w plik-eksportuj i nadaj jakąś nazwe i masz utworzoną kopie rejestru. W przypadku niepowodzenia klikasz dwukrotnie utworzoną kopie i na pytanie czy chcesz dodać do wartości rejestru dajesz tak i rejestr masz odtworzony. I nie bój się tak przez usunięcie tych kluczy na pewno systemu nie rozwalisz, chyba że przez pomyłkę coś innego usuniesz. Możesz także utworzyć kopię systemu jakimś programem np. Paragon Drive Backup, ale gwarantuje Ci, że usunięcie tych kluczy systemu nie rozwali, a czy pomoże też nie wiem, przyczyny tego błędu mogą być inne.

Już po kłopocie - pogrzebałem w rejestrze :wink: . Dziękuję każdemu :wink: