(Kod 43) sterownik do karty graficznej POMOCY!

Model laptopa: dell XPS L7002X

Karta graficzna:

-zintegrowana 

 Intel HD Graphics Family

  • Nvidia Geforce GT 555 M

Windows 7 ( oryginalny )

to chyba tyle 

 

  1. Odinstalować obydwa sterowniki kart graficznych. 
  2. Wyłączyć w BIOSie  ( Nvidie )
  3. Zainstalować z płyty lub strony producenta laptopa sterowniki do grafiki INTELA !!! 
  4. Restart. 
  5. Instalacja sterowników do Nvidii !!!  

Czy ktoś może mi szerzej opisać to co mam zrobić :smiley: ? Chodzi głównie jak wyłączyć w biosie 

A jeżeli te rozwiązanie nie pomoże w niczym proszę o podanie swojego przykładu na rozwiązanie problemu.

Dodam jeszcze, że ten problem występuje od pewnego czasu 

Screenshot 2016-05-05 21-39-37.jpg

Bez podania modelu laptopa, można co najwyżej ze szklanej kuli to wywróżyć… instrukcja cytowana wyżej co ma na celu? Bo bez włączenia z powrotem nVidii przed instalacją sterownika ma niewiele sensu. :wink:

na jakiejś stronie wyszukałem takie rozwiązanie laptop dell XPS 

gdy włączam menadżer urządzeń: w miejscu drugiej karty graficznej wyskakuje komunikat:System windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów 

( kod 43.) po pobraniu nvidia geforce experience  i zainstalowaniu najnowszego sterownika wyskoczył ten błąd :D 

nie wiem co mam dalej robić a z kartą graficzną jest wszystko w porządku ( mam taką nadzieję) ponieważ po zainstalowaniu z płytki sterownika wszystko działało jak trzeba, tylko czasem nie pamiętam dokładnie były problemy z włączeniem laptopa 

Dziękuje za odpowiedź :slight_smile:

 

I na samym początku wyskoczył błąd : sterownik przestał działać ale odzyskał sprawność 

WIN+R

%SYSTEMROOT%\DIAGNOSTICS\SYSTEM\DEVICE\DIAGPACKAGE.diagpkg

OK

EVENTVWR.exe

OK

Dzięki  Zaraz  zobaczę  Co to da

Jak mam podgląd zdarzeń to co dalej mam zrobić ?

http://screenshot.sh/oe2xUbEKICSwn

Treść komunikatu o błędzie dotyczący sterownika Nvidia (brak sterownika ?) .  

Sterownik powinien być XD 

Dodam jeszcze, że dopiero gry instalowałem najnowszy sterownik zaczęło się to dziać w menadżerze ! :stuck_out_tongue_winking_eye: programem GeForce Experience

Screenshot 2016-05-05 21-35-10.jpg

a z tym co mam zrobić ?

 

EVENTVWR.exe  nie wiem co dalej :smiley: :stuck_out_tongue: ?

Nawet po resecie systemu problem jest aktualny :stuck_out_tongue: może coś w biosie trzeba przestawić :smiley: ?albo bym odinstalował obecny sterownik i zainstalował z płytki ( z 2010 r.) zobaczę jaki będzie rezultat :stuck_out_tongue: ktoś za moim pomysłem ?

Zainstaluj starszy sterownik .

 

A po tym sterowniku co teraz mam to nic nie zostanie ?

czytałem, że jakimś programem powinno się wyczyścić to co ewentualnie zostanie

Dobra odinstalowałem to gów** 

Po ponownym uruchomieniu laptopa zaczął się instalować kontroler wideo XD ;D jakoś tak ( na pewno było napisane " zgodny z VAC " )

PO następnym uruchomieniu włączyłem panel sterownia i wszystko się zcieło :P, wyłączyłem laptopa na “siłę” i w ponownym uruchomieniu laptopa po pojawieniu się pulpitu wszystko zastygło :stuck_out_tongue: i z głośników wydobywał się szum czy coś takiego, 

Nie wiem co dalej siedzę na trybie awaryjnym :stuck_out_tongue: wysłał bym zdjęcie ale nie mogę embargo :stuck_out_tongue: tylko 0,07 mb można

To powinno wyglądać tak:

Przygotuj sobie goły sterownik / instalator bez GF Experience. Niekoniecznie najnowszy - karta jest dość leciwa.

Restart.

Wyłącz tego GeForce.

Odninstaluj wszystko związane z tą dedykowaną kartą graficzną.

Restart.

Włącz kartę.

Zainstaluj sterownik.

Restart.

 

Dlaczego tak? Bo GF Experience potrafi sporo namieszać jeżeli masz zestaw: Starszy GF + karta innego producenta. Drugi powód: często i gęsto zdarza się że na starszym sterowniku wszystko działa poprawnie i stabilnie, gdy nowy powoduje problemy. Nowy sterownik jest testowany na starej karcie w ograniczonym zakresie - w interesie producenta jest sprzedawać karty, a nie dopasowywać sterowniki od starych do każdej możliwej konfiguracji i softu.
Ja zazwyczaj wybieram sterownik dołączony do sprzętu, albo (w przypadku laptopa) coś ze strony producenta, czyli u Ciebie Dell i nie pozwalam na żadne aktualizacje dopóki działa poprawnie.

Na przyszłość: jak coś działa, to nie naprawiaj :wink:

Dobra :stuck_out_tongue: nie chciałem się z tym męczyć teraz jest tak samo, sformatowałem laptopa i nie ma żadnego rezultatu 

Jak włączyłem pierwszy raz laptopa po zainstalowaniu sterownika tak jak mówiłeś to znowu kursor przestał się ruszać i laptop nie odpowiadał,

za drugim razem już było lepiej bo włączyłem przeglądarkę i w menadżerze było napisane, że sterownik działa poprawnie ale na ile to jest prawdziwe to nie wiem

DObra nie ważne, dzięki za pomoc jeden problem z głowy :) 

Nadal są problemy :stuck_out_tongue: ale chociaż ten pomogłeś mi rozwiązać :smiley:

Drunkula pozdrawiam i dziękuje 

Ja tez mam ten problem acer travel mate 5760zg. Instalowalem stare oryginalne sterowniki i robilem recovery i nic dalej kod 43

Spróbuj najnowsze z strony producenta karty graficznej / laptopa.

Ewentualnie padł ci w karcie układ scalony tak jak mi :wink:

1 polubienie