Kod błedu 0x ... przy instalacji Windows 7

Witam. Mam problem z nowym sprzętem.

Komputer jest nowy dwutygodniowy.

Gdy go dostałem zainstalowałem bez mniejszych problemów Windows 7 64-bit.

No ale system posypał się.

Teraz próbuję zainstalować od nowa system.

Nawet stworzyłem od nowa partycje.

Ale za każdym razem dostaje błąd przy

“Rozpakowywanie plików systemu Windows (0%)…”

Są to błędy. np.

Kod błędu 0xC000000C - przy próbie instalowania Win 7 64 bit. z napędu USB

Kod błędu 0x80070570 - przy próbie instalowania Win 7 32 bit.

Kod błędu 0x80070003 - przy próbie instalowania Win 7 32 bit.

32 bit probwałem na napędzie normalnym i USB i nic.

Chce postawić system 32 bitowy bo użyszkodnik komputera to dziecko które używa komputera głównie do grania a większość jego gier nie działa na 64 bit.

W czym problem z tymi błędami. Nie wydaje mi się, żeby to była wina dysku.

Próbowałem kilka plyt Win 7 wszystkie oryginalne i nic.

Nie mam pojęcia w czym błąd.

Wpisz numery błędów w Google, dużo informacji na ich temat odnajduje - możliwa np. wada pamięci RAM lub wada płyty z systemem.

Próbowałem nic konrektnego.

Jedni piszą, że wina napędu.

Inni, że kość ram wyciągnąć.

Jeszcze jedni, że wersja Win7 nie ta, aleee próbuje zainstalować wersje 64bit która stała już tu wcześniej i nic.

To spróbuj ubuntu live cd (jest to linux bezpłatny).Uruchamiamy go z płyty i w ten sposób formatujemy dysk ,jeżeli formatowanie się powiedzie (to w 99% wadliwa płyta z Win 7 a wtedy reklamacja i po kłopocie).A jeśli nie to spróbuj Ubuntu zainstalować ps:nic nie zepsujesz i upewnisz się czy komputer jest sprawny .Narzekali na Vistę a Win 7 taki cacy to nie jest szczególnie na laptopach.

Nie zupełnie, formatowanie może się powieść ale na dysku mogą być badsektory jeśli jest ich dużo zwłaszcza fizycznych no to bay bay z dyskiem.

Polecam przeskanować programem MHDD i ew. wyzerować.

womperm z tym zerowaniem to jest problem (gdyby zabrakło zasilania to klops).

ponoć HDD Regenerator jest najlepszy na świecie naprawia uszkodzone sektory bez problemu ale jest strasznie drogi.

nie jest to wina płyty.

odpaliłem HDD Regenerator z Hiren’s Boot’a sprawdza dysk.

Zobaczymy czy znajdzie jakies bad sectory choc watpie.

OnlyTrue , Co to za komputer ? Laptop /PC ?

Usunąłeś partycje > Założyłeś nowe > Sformatowałeś w NTFS .Tak ?

PC

Tak usuwałem, partycje, formatowałem i dalej nic. Taktak zawsze w NTFS. W instalatorze Win Xp usunawalem tworzylem nowe formatowalem z NTFS i błąd przy kopiowaniu plików.

Formatowałem partition magic też nic.

Akcja HDD Regeneratorem bedzie trwała troche… dopiero 1 GB zrobiło z 476 ;f

Odpal jakiegoś Linuxa w wersji Live CD ,sprawdź pod nim czy wszystkie komponenty są prawidłowo wykrywane ,głównie chodzi o RAM .Możesz też spróbować na czas instalacji wyjąć jedną z kości pamięci .Bo z tego co widać to problem raczej sprzętowy…

Mój błąd, że odrazu tego z pamięcią nie sprawdziłem. Wyciągnąłem jedną kość i działa.

Ale dlaczego tak jest ? uruchamiałem kilka memtestów we wszystkich pamięć przeszła pomyślnie testy.

Póki co instaluje się.

Dzieki za pomoc.

No to rozjaśniło się trochę .Teraz mamy trzy opcje : albo RAM uwalony ,albo płyta/slot ,albo po włożeniu pamięci po instalacji systemu wszystko będzie w porządku :slight_smile: .Napisz co i jak.

Kość dołożyłem

System wstał bez najmniejszego problemu.

Widzi normalnie obydwie kości. Dostępne 3.50 Ghz ramu.

Nie ma żadnych zgrzytów bluescreenów itp.

Zaraz przetestuje jeszcze na jakiejś grze czy benchmarku gdzie więcej ramu będzie wykorzystywane.

Chyba 3,5 GB pamięci RAM? :wink:

Cedar , nie do końca piszę się:“pamięci RAM” ,sam skrót RAM zawiera słowo pamięć ,Random access memory = Pamięć o dostępie swobodnym/losowym :wink:

Łukash , Po pierwsze - skrót “RAM” jest skrótem i jako taki nic nie zawiera, więc w żadnym przypadku nie należy go odmieniać. Po drugie zwróciłem OnlyTrue uwagę głównie na to, że błędnie napisał o “dostępnym 3,5 Ghz” a jak z wątku można wywnioskować chodziło mu o " 3,5 GB"

PS. Włącz PW.