Kod błędu: 0x0000007B

20160901_095346.jpgDziś po włączeniu laptopa przeraziłem się! Nie wiem jak sobie z tym poradzić, bardzo proszę o pomoc. 

Utwórz płyte/pendrive z windows 10 za pomocą Media Creation Tool (z anniversary update) (wersja musi być taka sama jak na twoim komputerze) na drugim pc.

Hmm gdybym ja jeszcze pamiętał wersję systemu… No nic będę musiał się z tym pobawić u kumpla bo nie mam dostępu do drugiego komputera 

I tak jeszcze się zapytam. Nie bawiłeś sie jakimiś syfem do “oczyszczania.przyspieszenia komputera” typu AVG PC Tune UP ? Jeżeli znasz wersję systemu to ją wybierz (nie mogę sprawdzić czy takowa opcja jest bo creation tool nie odpala na xp). Po wypaleniu w biosie ustaw bootowanie na płyte/pendrive. *Z konsoli odzyskiwania wykonaj polecenie na dysku C:* (lub inny na którym masz system) sfc /scannow.

Nic takiego nie używałem, ale miałem problemy z ostatnimi aktualizacjami. Do wyboru były x32 x64 wybrałem x64 bo to pamiętałem i chyba nawet o to ci chodziło…

Podaj dokładny model laptopa + procesor (jeżeli możesz). Problem może leżeć w tym że wybrałeś wersje 64 bitową (x64) a twój procesor działa tylko w 32 bitach (x32 x86).

Lenovo G500 CORE i5 z tego co pamiętam to właśnie x64 to moja pierwsza awaria w sumie od czasu kiedy przerzuciłem się na Windows 10 a trochę czasu już minęło…

 

Mam zainstalować nową kopię Windows 10? Czy spróbować naprawić system jak tak to wybrać wersję z USB, czy z dysku, którą miałem od nowości? Tylko obawiam się że wersja z dysku to Windows 8 nie chciał bym stracić plików, więc jak jest możliwość chciałbym zachować istniejące pliki. Automatyczne przywracanie systemu mam z wczoraj z godziny 17 tylko czy to ma sens? 

 

 

Spróbuj z punktem przywracania z wczoraj lub wcześniejszym

Właśnie uruchomiłem 

 

Niestety system się nie przywrócił wywalił błąd, ale co najdziwniejsze system odpalił… cuda na kiju.