Kod błędu 0xc0000185 your pc needs to be repaired

Witam.

Mam problem z laptopem hp, kiedy go włączam pokoazuje się niebieski ekran z napisem:

Recovery

Your pc needs to be repaired

the boot configuration data for your pc is missing or contains errors.

File: \efi\microsoft\boot\bcd

error code : 0xc0000185

You’ll need to use recovery tools.

 

Fabrycznie na tym laptopie był zainstalowany win8, ale ja zdecydowałem się na zaktualizowanie go do win 10 przez kilka dni po aktualizacji laptop działał ale podczas korzystania z niego zawiesił się więc po kilku minutach zrestartowałem go od   tamtej pory nie działa.

Nie posiadam wejścia cd. Próbowałem już instalować win 8 i10 lecz instalatory nie chcą się włączyć tryb recovery przy obu tych systemach także nie działa. Proszę o pomoc.

 

Opocja recovery nie działa ponieważ podczas instalacji systemu W10 najprawdopodobniej partycję odzyskiwania usunięto. Uszkodziłeś sobie system tym wyłączeniem - i to bezsprzeczna przyczyna problemów. 

Rozwiń to zdanie w jaki sposób próbowałeś instalować systemy ? W jaki sposób przygotowałeś pendrive…? Ustawiłeś bootowanie z pendrive - podczas uruchamiania wciśnij F9 i wybierz opcję odpowiadającą nośnikowi z instalatorem. 

 

Najpierw próbowałem insatlować win 7 z pendriva pobrałem plik iso i zbootowałem na pendriva programem rufus i instalacja zacieła się po wybraniu języka i kliknięcia install now był napis setup is starting.

Później próbowałem zainstalować win 8. Zbootowałem pendriva tą samą metodą co przy win 7. Windowsa odpalałem klikając f9 i wybierając nootebook hard drive i pokazywało się logo windowsa i po chwili kółko złożone z kropek które się kręciło i po kilkunastu sekundach robił się czarny ekran.

 

Windowsa 10 zgrywałem na pendriva za pomocą narzędzia microsoftu. Problem z instalacją jest identyczny jak z win 8.

 

 

  1. Użyć GPARTED x64 ( msdos , gpt)

  2. BIOS : UEFI , UEFI WITH CSM , LEGACY & SECURE BOOT ( OFF ) ?

Można trochę jaśniej? Nie jestem specjalistą od tego typu rzeczy

To wygląda tak:

legacy support enabled

uefi boot order

secure boot disabled

A co jeśli bootuje z pendriva i pokazuje się logo hp i kółko z ładowania?

GPARTED :

http://softlayer-ams.dl.sourceforge.net/project/gparted/gparted-live-stable/0.19.0-1/gparted-live-0.19.0-1-amd64.iso

YUMI :

http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

Z recovery trzeba się “pożegnać” .

W7 ?

BIOS : LEGACY , SECURE BOOT OFF

Za pomocą GPARTED usuń wszystkie partycje , załóż nową partycję (New) , (msdos domyślna - Create new partition table) , NTFS , boot (Manage flags) . 

I zainstaluj (“po bożemu”) W7 .

A te gparted mam zgrać na czystego pendriva i go zbootować?

 

Utworzyć bootowalny pendrive (karta SD) .

Niestety program gparted odmawia posłuszeństwa.

Cały “urok” pendrive ! Jak tu nie mieć napędu BD lub DVD ?

Może jakiś inny program?

To pomoże ktoś? Problem z gparted wygląda tak że po wybraniu  don’t touch keymap wybieram język i tryb wyświetlania (wszystko domyślnie) program zacina się

I pokazuje się napis  debian gnu/linux comes with absolutely no warranty to the extent petmited by applicable law.

ENTER ?

yyy… Wduś przycisk zwany “enter”? <Facepalm>

Próbowałem nic nie daje…