Kod błędu 80070003 Windows Update

Przy kilku aktualizacjach wyskakuje mi taki błąd, próbowałem zatrzymać usługę windows update i usunać zawartość folderu DataStore ale to i tak nie pomogło

Ze złego katalogu usunąłeś pliki. Powinieneś najpierw zatrzymać usługę Windows Update, potem usunąć całą zawartość folderu SoftwareDistribution. Ściągnij i uruchom również aplikację fixit ze strony Microsoft
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/10164/fix-windows-update-errors

1 polubienie

Masz łeb i xxx to kombinuj:
https://www.google.com/search?client=firefox-b&q=Windows+7+error+80070003

próbowałem już tego i dalej to mam,
tych aktualizacji nie mogę zainstalować

Sprawdź czy już się nie zainstalowały (aplet Programy i Funkcje w Panelu Sterowania (zainstalowane aktualizacje)) (wyszukaj aktualizacje po numerze np. KB3068608) Jeśli tak, to je usuń a następnie spróbuj ponownie.
Jeśli dalej nie da się zainstalować spróbuj zainstalować net framework, visual c++ (najnowsze wersje). Być może brakuje tych programów do pomyślnego zainstalowania aktualizacji.

Próbowałeś ściągać obie aktualizacje z Microsoft Update Catalogu i instalować j
Aktualizację KB3068708 bym sobie darował na twoim miejscu, poza tym, że dorzuca do systemu więcej telemetrii to tak naprawdę nic nie daje. Co do tej drugiej (i w sumie obu, gdybyś jednak i 3068708 chciał sobie zainstalować), próbowałeś ściągać obie aktualizacje z MS Update Catalog? Może ręczna instalacja przejdzie.