Kod na odnośnik do konkretnej pozycji strony. HTML

Witam wszystkich

Próbuje od kilku godzin wdrożyć odnośnik do konkretnej pozycji na stronie ale kompletnie mi to nie wychodzi. Wydaje mi się, że albo czegoś nie wiem albo czegoś nie zauważam.

Tu jest przykład tego co chciałbym u siebie wykonać. W przykładzie gdy nacisnę konkretny numer w spisie treści to od razu przenosi mnie na konkretne miejsce na stronie.

Przykład

U mnie problem polega na tym, że cokolwiek wdrożę to zawsze mnie wyrzuca do strony głównej całego serwisu i nie mam już zielonego pojęcia co robię nie tak.

Próbowałem to na dwóch poniższych przykładach.

Odnośnik do nagłówka 1

Odnośnik do nagłówka 2

Nagłówek 1

Nagłówek 2

Lista protokołów

Czy ktoś obeznany w HTML mógłby poradzić co jest nie tak.

Odnośnik do nagłówka 1 i Odnośnik do nagłówka 2 nie zadziałają jeżeli nie bedzie odpowiednich etykiet i

protokoły są ok

http://www.kurshtml.edu.pl/html/do_etyk … lacze.html

Jestem początkującym w HTML więc wcale się nie dziwie, że czegoś nie zauważyłem. W każdym poradniku, który czytałem nie było mowy o tym, że trzeba przed znakiem # dać pełny link do strony, na której będą odnośniki. Albo po prostu niezbyt uważnie czytałem te poradniki.

W każdym bądź razie skojarzyłem, że zawsze po wyrażeniu href dawałem pełny adres konkretnej strony. Tak też zrobiłem i w moim przypadku i wszystko zaczęło funkcjonować poprawnie.

Dziękuje wszystkim za rady.

Pozdrawiam serdecznie.