Kod przepisany z naklejki XP a mimo to nieprawidłowy

No co Ty? :wink: Instalacja XP bez podawania klucza? Się zapomniało jak to się kiedyś instalowało? :wink:

No właśnie, nie da się…

 

To możesz się bardzo zdziwć jeśli na ten klucz wejdzie tylko szwedzka sp2 :stuck_out_tongue:

się nie zapomniało ;). Specjalnie dla Was koledzy odkurzyłem płytkę z XP Professional  SP3, oryginalny nośnik i proszę bardzo:

Pomijamy klucz podczas instalacji

a tu ładne niebieskie okienko proszące nas o podanie klucza już po instalacji XP

 

Wyjaśniając :wink: konieczność podawania klucza była do Windows XP SP2 włącznie, po wydaniu SP3 wprowadzono możliwość ominięcia podania klucza tak jak to jest obecnie po prostu klikając dalej. Z jednym małym wyjątkiem. Opcja ta o ile mnie pamięć nie myli nie była dostępna dla XP PRO w tzw. wersji “corporate edition” tam faktycznie trzeba było podać klucz nawet mając SP3, co więcej to by wyjaśniało błąd klucza bo te wersje corporate nie przyjmowały kluczy zwykłych wersji PRO OEM/BOX. fiku$ jeśli chceż zrobię ISO oryginalnej i niczym nie ruszanej płyty XP SP3 i go sobie pobierzesz?

@Wredotka, pierwszy raz słyszę, że mając klucz od Windows XP SP 2 nie da się zainstalować wersji XP SP3, o ile nośnik nie był jakiś corporate, BOX a naklejka to OEM to nie ma takiej siły, sam mam kilka licencji jeszcze RTM i nigdy jak jeszcze używałem XP nie bawiłem się w dogruwanie SP, przecież MS sam udostępniał przełącznik /integrate do swoich SP