Kod przepisany z naklejki XP a mimo to nieprawidłowy

Posiadam PC Dell optiplex 745 z umieszczoną na obudowie naklejką windows xp professional i czysty obraz niniejszego systemu z sp3 i podczas wpisania kodu podczas instalacji wywala komunikat: wprowadzony identyfikator produktu jest nieprawidłowy. Co z tym fantem zrobić?

Zadzwoń do MS

Mam 10 takich optiplexów i z każdym musiałbym dzwonić, nie ma szybszej metody?

Zadzwoń raz i powiedz że masz problem z 10 licencjami.

Chociaż podejrzewam że kupiłeś te optipleksy jako regenerowane lub coś w ten deseń i wersja oem’owa która była od nowości już ich nie obejmuje. Firmy które sprzedają takie komputery często dostarczają je z nową licencją w wersji dla urządzeń zregenerowanych :wink:

Czy czasami system na tych komputerach nie jest na partycji recovery tak jak w laptopach i tak jak w laptopach z Win 7 kod z naklejki często nie jest kodem użytym do aktywacji systemu? Wyciągnij klucz z pracującego i aktywowanego systemu (jeśli masz taką możliwość) i porównaj z tym z naklejki.

O czym ty piszesz? Jeśli klucz z naklejki to nie ten co na komputerze to system zgodnie z licencją jest nielegalny :stuck_out_tongue_winking_eye:

To w  takim układzie każdy nowy laptop z preinstalowanym Windowsem starszym od 8  posiada nielegalny system :stuck_out_tongue:

Przecież wyraźnie napisałem o czym, masz problem ze zrozumieniem słowa pisanego? :wink:

“Przejrzyj” kilka/naście laptopów z Win 7 i się sam przekonaj jak sprawa wygląda wygląda na to, że się zdziwisz.

 

System preinstaloany na dysku jest na niego wgrywany w fabryce z tej samej kopii w kilku/dziesięciu tysiącach sztuk, myślisz, że dla każdego lapka by robili oddzielną kompilację z wgranym kluczem?

Na wszystkich dyskach danej serii modelowej jest ten sam system i ten sam kluczyk, kluczyki na naklejkach się tylko różnią.

Z całym szacunkiem, ale to Ty nie wiesz o czym piszesz… nie jest nielegalny, to normalna praktyka w czasie aż do win7, producenci sprzętu wrzucają Windows XP / Vista / 7 jako obraz dysku na HDD takich laptopów z kluczem dla producentów OEM, ty jako nabywca końcowy masz naklejkę + FV ZGODNĄ z zainstalowaną WERSJĄ systemu więc w razie kontroli jesteś czysty… Chyba nie sądzisz, że setki / tysiące egzemplaży danego modelu są aktywowane ręcznie?

@fiku$

Dwie sprawy - 1. czy jesteś pewien, że instalujesz właściwy system na właściwym kluczu? W windowsie XP musisz mieć dokładnie taki nośnik jak naklejka. Nie uda Ci się napewno zaiinstalować Windowsa XP pro OEM z nośnika Windows XP PRO BOX lub XP Home OEM, więc to sprawdź w pierwszej kolejności. 2 kwestia jest taka, że DELL (przynajmniej w czasach XP) dodawał do swoich komputerów nośniki z przygotowaną przez nich instalacją XP (taka zielona płyta) i tylko z niej przechodziła instalacja i aktywacja… Jeśli masz zwykły OEM, to może być konieczne zaopatrzenie się w taką DELLowską instalkę.

 

@Cedar byłeś szybszy :wink:

To skandal i oszustwo!

 

ps. Dzięki za sprostowanie :wink:

A dokładnie chyba do czasu pojawienia się UEFI, w którym to można zapisać indywidualny klucz dla każdego komputera z preinstalowanym systemem, co jest w 100% wykonywane od Win 8 w górę ale podobno były też takie dostępne z Win 7 (osobiście się z takim nie spotkałem, jednak czytałem o tym w kilku miejscach)

Tak tak, chodziło mi o czas przed UEFI. wydawało mi się, że klucze w UEFI były zapisywane od Windows 8 ale mogę się mylić, jedyne co wiem na temat kluczy Win7 to to, że niektórzy producenci OEM umieszczali swój klucz w tablicy SLIC BIOSu, co z resztą potem wykorzystywali piraci jako jeden ze sposobów na ominięcie aktywacji - może to o to chodziło? Natomiast pamiętaj, że w tablicy SLIC umieszczany był master key OEMa a nie unikalny klucz jak to ma miejsce w UEFI

I prawdopodobnie to jest przyczyną problemu opisanego w tym wątku.

Temat bardzo popularny już kilka lat temu gdy na All… był wysyp płytek i naklejek XP od Della, które to systemy bardzo często nie chciały się instalować na innych komputerach (nie przyjmowały klucza na początku instalacji) lub jeśli się zainstalowały, to za diabła nie chciały przejść aktywacji.

Trochę mi namieszaliście teraz tymi licencjami…

Naklejkę mam Windows XP Professional 

pod spodem pisze DELL 

Nie pisze, czy jest to wersja 32 czy 64 bit ani czy OEM czy BOX. Ja mam płytę XP professional 32 bit i wyskakuje mi, że mam zły identyfikator.

 

Włączyłem drugiego optiplexa i podejrzałem WinKeyFinder klucz i jest identyczny jak na naklejce. Instalując system po wpisaniu klucza ten sam problem, że zły klucz.

I aktywuj system telefonicznie. System może nie przyjąć aktywacji online z powodu przekroczonego limitu.

Płytka firmowana przez **Della**czy taka zwykła, do kupienia kiedyś w sklepach?

 

Przeczytaj:

 

A jaki był oryginalny bo może nie przyjmować z powodu, że klucz jest dla SP1 czy pierwszej edycji bez SP.

Ja mam XP bez SP i nie przyjmie klucza jeśli wsadzi się inną edycję.

 

sprawdz po takim numeru: X11- (tu ciąg 4-5 liczb) - dowiesz się jaki to dokładnie ma być XP

Komputery kupione były w Cebit z Wrocławia i był na nich system XP professional z sp3. Komputery po servis tagu wykazują, że ze Szwecji pochodzą.

 

Obraz płyty z sp3 posiadam z Internetu. Może z innej lokalizacji obraz ściągnąć?

DELL do optiplexów dawał SP2

 

Co do samego tematu, spróbuj możę jeszcze zainstalować ten system bez podawania klucza i podać go już po instalacji w oknie aktywacji systemu, może wtedy przyjmie.

Nie mam takiej opcji, żebym nie podał. Muszę wpisać inaczej nie kliknę na “dalej”