Kod strony identyczny a wygląd inny co jest źle?

Witam jestem w trakcie robienia stronki i szczerze już mam dość czytam te różne kursy HTMl ale to wszystko tak zagmatwane że szok…

Jako początkujący Projektant korzystam z programu NVU pl oraz gotowych szablonów. Po prostu trochę wklejam zmieniam obrazki parę napisów. Stronka wrzucona jest na serwer jej adres to azsawfkatowice.za.pl

Wstaw kod CSSa i strony

A ten wygląd zależy od przeglądarki czy po wysłaniu na serwer wygląda inaczej niż na komputerze?

poza tym szybko przeglądając kod pod kątem tych “Aktualności” znalazłem ciekawy link: “file:///D:/–==Stronka==–/gotowe/Aktualnosci.html” skąd to się wzięło?! to link do pliku na twoim dysku, a nie podstrony na serwerze. U Ciebie może działa, ale u mnie już nie…

Na serwer wrzucony jest jeden plik i otwieracąc go w dwóch różnych przeglądarkach na tym samym komputerze wygląda inaczej…

No bo jak patrzę po postach to ty masz taką zdolność pisania kodu który wygląda inaczej w badzIEwiu niż innych przeglądarkach.

Bierz się za kursy i nie nękaj już ludzi.

w tym błąd, że jedna przeglądarka interpretuje któryś z tagów, a ta druga nie :smiley:

Zresztą patrząc w ten kod, można dużo dziwolągów zobaczyć :smiley:

używasz jakichś klas, ale nie widziałem deklaracji tychże klas, ale nie znam się na klasach w html’u, więc mogę się mylić :slight_smile:

właśnie - kod strony różnie wygląda w przeglądarkach. testuj WWW na Operze, Firefox, Internet Explorer - najpopularniejsze przeglądarki chyba. najlepiej stosuj kod zgodny ze standardem - jeśli to HTML to najlepszy jest 4.01. Co do CSS - z tego co pamiętam IE ma swój sposób na odczytywanie CSSów - niestety.