Kod zabezpieczający

Mam problem zainstalowałam niezbędne oprogramowanie, ale przy próbie uzyskania połączenia między komputerem a komórką, jest napisane żebym sprawdziła czy telefon nie jest zablokowany kodem zabezpieczającym. :shock: Dalej nic nie mogę już zrobić bo zapomniałam kodu zabezpieczającego a zmieniałam z 12345.Wjaki sposób mogę samodzielnie usunąć kod zabezpieczający? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam. :slight_smile:

Programy typu logo manager i inne nie działaja :cry:

A jaki to telefonik po kodzie 12345 to chyba nokia ale jaki model , możliwe że aktualizacja softu przywróci standartowy kod , ale czy to można zrobić samodzielnie przez nokia software update to musimy wiedzieć co to za model , jeżeli nie będzie NSU obsługiwał tego modelu to serwis , cena nie powinna być wieksza jak 20-30zł. Sposób na platforme BB5 http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=5592

chyba będziesz musiał się przejść do komisu. albo zobacz w google może na jakimś innym forum jest jakiś “magiczny” kod do odzyskiwania hasła. ja też nie pamiętałem hasła ale jak chciałem zmienić i wpisałem żle 5 razy to mi się zresetowało na 12345

asia770 masz na tych stronkach generatory kodów zabezpieczających nokii:

http://nfader.z-host.ru/

http://mastercode.nokiafree.org/

ale jak to nie pomoże to zostaje komis/serwis gdzie oddasz im 20-50 zł

:slight_smile: Witam.

Dzięki za zainteresowanie.Zapomniałam napisać ze jest to Nokia 6280 fakt,próbowałam Nemesis Service Suite ale jakoś nie zadziałało… :frowning:

Szkoda chyba pozostaje mi komis tylko…

nie potrzebnie zmieniałam hasło :cry:

Mam dobrą pamieć ale krótką :roll:

A nie masz gdzieś w domu zapisanego kodu PUK. Musi być na kartce gdzie była karta SIM. Spróbuj jeszcze tych stron co Ci podał kom123 :smiley:

asia770 te stronki co podałem napewno ci pomogą bo są sprawdzone i wpisujesz ten kod wygenerowany zamiast kodu zabezpieczającego

kom123 dzięki. Również miałem problem z kodem zabezpieczającym w Nokii. Dawno temu zmieniłem go a teraz już nie pamiętałem. Potrzebowałem go do wykasowania czasów rozmów i dopiero z pomocą linków ktore podałeś udało się.

TO masz super bo mi za nic ten Security Mastercode nie działa-błędny kod,nie wiem co mam zrobić a na dodatek komputer nie wykrywa mi telefonu sterowniki zainstalowane z PC Suite,kabel podłączony a tu nic.Robiłam aktualizacje pakietu PC Suite ale powróciłam do wersji z płyty bo jak chciałam uzyskać połączenie z telefonem to- telefon jest zabezpieczony kodem zabezpieczającym a teraz wogóle nie wykrywa telefonu :?

Złączono Posta : 13.05.2007 (Nie) 15:28

Robiąc programem Nemesis w głównym oknie wyświetla się tak;

:shock:

Checking Framework…Done.

->…pdginterfc.dll version: 1.0.478

->…pdg4fbus.dll version: 1.0.1562

->…pdg4mbus.dll version: 1.0.106

->…pdg4fls.dll version: 1.0.1101

->…pdg4flsc.dll version: 1.0.0.50

->pdgphonebook.dll version: 1.0.187

->.bb5usbflash.dll version: 1.0.0.37

Reading Virtual USB device…Done.

->Serial: 51DB822F, HW: 0.0

Testing Interfaces…

->USB DKU2…Supported.

->USB CA-53…Supported.

Testing Directories…

->DCT4 Loaders Dir(‘Flash’)…Found.

–>0 file(s) found.

–>Please copy the loaders first!

->ADSP Loaders Dir(‘FlashUsb’)…Found.

–>0 file(s) found.

–>Please copy the loaders first!

->DCT3 Loaders Dir(‘fls1sup’)…Found.

–>0 file(s) found.

–>Please copy the loaders first!

->Products Dir(‘products’)…Not Found.

Potem przechodzę na Phone Info i robie scan i wyświetla się na dolnej belce Error zamiast Done :cry: Nie ma połączenia.

Złączono Posta : 13.05.2007 (Nie) 15:40

A i wyskakuje mi komunikat:

One of PC Connectivity Solution component(NclDS.dll)is not registered.

To register , go to the Start menu>Settings>Control Panel>Add or Remove Programs>PC Connectivy Solution>Change>Repair.

Czy chodzi o przeinstalowanie-naprawę bo jeśli tak to nie działa to próbowałam już :wink:

Pozdrawiam :slight_smile:

spróbój jeszcze wpisać kod jak go żąda 1234 bez 5

12345 - nie da sie poznac jaki to model telefonu. Jest to standartowy kod zabezpieczajacy dla telefonu w NOKIA -iach.

Z tego co wiem jest kilka sposobów aby zdjąc ten kod:

-chodzic po komisach i powiedziec aby to sciagneli (w zwyłkym servisie tego nie zrobisz,tak gdzies czytałem.

-badz wprowadzic kod który dezaktywuje ten kod zabezpieczajacy. (nie pamietam) musisz sobie poszukac w internecie.