Kod źródłowy i CSS - dostęp zabroniony

Witam. Rozmyślam tak sobie nad tym, czy idzie w jakiś konkretny sposób zablokować dostęp do kodu źródłowego strony oraz plików CSS. Wiem, że skutecznie tego nie zablokuje na amen, że nikt nie wejdzie, ale utrudnić życie takim osobom, albo użyć jakiś magicznych sztuczek. Macie jakieś pomysły na takie zabiegi :slight_smile:

Do plików css się nikt nie dostanie jeśli w katalogu z css będzie index.php lub index.html.

Jeśli chodzi o źródło strony to możesz zablokować prawy przycisk myszki http://www.kess.snug.pl/?sid=10&pid=18

Nie wiem dokładnie o co ci chodziło,bo mało uzasadniłeś swój temat

Znam 2 sposoby by dostać się na źródło strony brz PPM. M.in. Ctrl+U i w Menu przeglądarki zależy jakiej też jest opcja wglądu źródła. Zapewne tego inaczej zrobić nie można, ale myślę, że ze z plikiem CSS da się zrobić coś więcej. To co mi opisałeś to powiem, że najpierw trzeba by było znać nazwę pliku CSS co po niekąd wraca się do kodu źródłowego, więc to co mówisz to akurat nie ma większego sensu dla mnie. Próbowałem jakoś zabezpieczyć plik CSS pod PHP z próbą otwarcia pliku przez przeglądarkę przez jakiś adres.

echo "";

Lecz to nie działa. Czekam na dalsze pomysły. Głównie o zabezpieczenie pliku CSS

Jeśli tobie chodzi o blokadę dostępu do listy plików, nie tylko CSS to rosiak112 podał rozwiązanie.

A jeśli chcesz blokować pojedynczy plik CSS to się nie da, chyba że tak zblokujesz że nie będzie wysłany do przeglądarki, ale to nie ma sensu przecież. Do HTML, XML, CSS i JS jest zawsze dostęp, bo przeglądarka otrzymuje ten kod i ona go interpretuje, tak więc zawsze jest u klienta oglądającego WWW.