Kodek do MPEG-a

Witam,

Posiadam plik filmowy odtwarzany przez WMP11, KMP, MP 6 HC, ale wszystkie pokazują błąd o braku kodeka (poniżej) , mam juz ffdshow, cccp,reala alternative - komunikat renderowanie anulowane, nie można otworzyć pliku, brak kodeka. Jaki kodek ściągnąć by otworzyć : Mpeg_305.mpg

hmm… a próbowałeś odinstalować wszystkie kodeki i wgrać aktualnego ffdshadow i odtworzyć go programem allplayer lub bestplayer ??

Kodeki wymieniałem na nowe (cały pakiet posiadanych) niedawno po wyjściu nowego ffdshowa wiec tu jest OK.

Player? po wielu testach doszedłem do wniosku ze podany wyżej pakiet (WMP11, KMP, MP 6 HC w wersji możliwie świeżej) jest właściwy i staram się już tego trzymać co oznacza ze nie instaluje innych.

Spróbuj tego:

  1. Rename the quartz.dll file. Click Start, point to Find, and then click Files or Folders.

  2. In the Named box, type quartz.dll, and then click Find Now.

  3. Right-click the Quartz.dll file, and then click Rename.

  4. In the Named box, type quartz.bak, and then click OK.

  5. Download and install the Windows Media Player installer file, from the following Microsoft Web site:

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/download/ (http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/download/)

  1. Test to determine if the issue is resolved. If it is not, use Registry Editor to remove the following registry key, follow steps 1 through 5 again, and then test again:

HKEY_CLASSES_ROOT\Media Type

Przebuduj index pliku za pomocą np. Virtualdubmoda. No i wrzuć tutaj co podaje mediainfo o pliku.

@Masaj

Poszukaj w systemie pliku GSpot.exe

Jeśli nie znajdziesz, ściągnij GSpot270a.zip z netu, a dowiesz się, jakich kodeków Ci brakuje

UPDATE

Koniecznie daj znać, czy to załatwiło problem :!:

a do czego CCCP ?

Odinstaluj CCCP, przeczyść komputer np. programem CCleaner.

/ podczas instalacji odchacz ,Automatyczną aktualizację CCleaner" oraz ,Dodaj pasek narzędziowy Yahoo" /.

CCleanera używaj zawsze po deinstalacji programów, sterowników oraz częstym surfowaniu w internecie.

Nic nie zmieniaj w jego ustawieniach, wystarczy :

u góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza -> Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy -> Napraw zaznaczone problemy.

Sprawdź na samych FFDShow + Real Alternative Lite.

Będą dalsze problemy to odinstaluj FFDShow / pozostaw tylko Real Alternative Lite /, przeczyść ponownie komputer CCleanerem i zainstaluj K-Lite Codec Pack 5.9.0 Full.

GSpot270a.exe pokazuje http://img714.imageshack.us/img714/2735/beztytuuvja.jpg

Quartz.dll 6.5.2600.5908 DirectShow Runtime i Old_QUARTZ.DLL 6.1.5.319 -KMP file

Czy na pewno usunąć : HKEY_CLASSES_ROOT \ Media Type ?

CCCP używam od zawsze otwiera mi flv, rmvb i pozostałe bez żadnych problemów w Media Player 6 .

CCleanera używam na co dzień. K-Lite Codec Pack- przyznaje ,że miałem to kiedyś ,ale po serii błędów przeszedłem do aktualnie posiadanego zestawu kodeków.

Jest tu ktoś, kto umie to odszyfrować :?:

sekcja Proposed Codec Solutions and Tests

Ja wymiękam

Przejmijcie temat

Sprawdź czy ten plik jest odtwarzany przez VLC oraz SMPlayer.

Albo spróbuj wpakować to wideo do kontenera MPEG-PS za pomocą TMPGEnc (MPEG Tools… > Multiplex).

BTW

Dziwne… z poprawnie oddzielonym strumieniem wideo MPEG-1 (MPEG Elementary Video) systemowe filtry nie powinny mieć kłopotu…

BTW

Ten plik powinien mieć raczej rozszerzenie .m1v.

Jak zadziała na VLC albo mplayerze to wiadomo już, że to nie kodek a splitter.

Napraw to za pomocą Codec Tweak Tool

nie działa na mp ani na VLC , zobaczymy co bedzie z ctt.

Codec Tweak Tool nie ma wpływy na VLC i MPlayer - to przecież tzw. odtwarzacze niezależne, nie korzystają z zewnętrznych kodeków (z pewnymi wyjątkami) i nie są odtwarzaczami DirectShow.

BTW

Masaj, może udostępnij nam ten plik…

Plik pomimo wszelkich starań ni chciał sie otworzyć i jako takiego zdecydowałem sie go usunąć.

VLC po otworzeniu go pasek postępu przeleciał przez 2s i a, jedyne co było można odczytać to chwilowy zapis dźwięku , wiec chyba nie ma sensu go dalej próbować reanimować. Po prostu plik wygląda na to, ze jest uszkodzony i nie daje sie go normalnie uruchomić.