Kodeki do filmów

Jakie kodeki instalujecie zawsze po zainstalowaniu systemu? Bo ja instaluje zawsze tylko SubEdita z kodekami. A wiem, że są nowsze kodeki. A nie chcę instalować w “ciemno” bo chciałbym aby głos i obraz działał.

Zainstaluj K-lite mega codec pack (zawiera już w sobie real alternative), a do oglądania filmów polecam bardzo dobrego Best Playera.

Tak^^’ najlepsze programy

Ja instaluje Combinend Community Codec Pack + Real alternative, a do odtwarzania KMPlayer i wszystko ładnie hula :slight_smile:

Ja używam K-Lite Codec Pack 4.5.3 Full i SubEdit-Player’a :arrow: przeszedłem z BESTplayer’a.

BESTplayer nie dorasta mu do pięt. (Przynajmniej w moim odczuciu).

Przez długi czas używałem BESTplayer’a i uważałem, że był najlepszy… dopóki dobrze nie przetestowałem SubEdit’a.

Teraz nie mam zamiaru zamienić go na nic innego :-D.

Kodeków także różnych używałem. Można zainstalować K-Lite Codec Pack 4.5.3 Full + Real Alternative albo tak jak napisał

Zawsze instaluje najświeższe ffdshow + real alternative by nie zaśmiecać systemu niepotrzebnymi “dodatkami” które można znaleźć w paczkach z kodekami, a do odtwarzania filmów wykorzystuję best player

Ja mam najnowsze kodeki ffshow + bs.player i nie mam żardnych problemów z odtwarzaniem filmów , chociaż rzadko to robie .

Zainstalowałem K-lite mega codec pack i jak oglądam film, to w połowie filmu głos wyprzedza obraz. :-x

Z każdym filmem się tak dzieje? Może jest uszkodzony ten konkretny.

Z każdym, ale zauważyłem że dzieje się tak jak się film przewinie

Sprawdź inny odtwarzacz.

Witam.Mam podobny problem.Kiedy oglądam filmy z napisami na dużym ekranie to napisy w ogóle nie pasują ponieważ obraz sprawia wrażenie jakby zwalniał a później szybko przyśpieszał.Na małym jak oglądam wszystko jest ok.Dzieje się tak w Allplayer kiedy odtwarzam w FullScren i nawet bez napisów a w SubEdit Player w ogóle nie można dodać napisów do filmu choć są.To wina kodeków?

Dodane 06.02.2009 (Pt) 23:22

Witam.Mam podobny problem.Kiedy oglądam filmy z napisami na dużym ekranie to napisy w ogóle nie pasują ponieważ obraz sprawia wrażenie jakby zwalniał a później szybko przyśpieszał.Na małym jak oglądam wszystko jest ok.Dzieje się tak w Allplayer kiedy odtwarzam w FullScren i nawet bez napisów a w SubEdit Player w ogóle nie można dodać napisów do filmu choć są.To wina kodeków?

Polecam KMPlayer… sam nie byłem do niego przekonany, ale zainstalowałem i teraz naprawdę polecam. Ten odtwarzacz ma już w sobie kodeki więc nie trzeba dodatkowych kombinacji, a dodatkowa można samemu sie napisami pobawić wielkość liter itp. Te wersje co ja używam można pobrać stąd:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 2.9.3.1430

A jeżeli chodzi o same kodeki to używam CCCP, ale nie wiem jak sie sprawdza w przypadku avi. i napisów ( KMPlayer ma swoje kodeki wiec te nie działają ale WMP działają). Polecam jednak odtwarzacz. :smiley: