Kodeki i tweaker W7


(arlid) #1

Witajcie.

  1. Czy jest możliwość doinstalowania kodeków, tak by WMP odtwarzał MKV, mp4, 3gp i inne formaty? Nie potrzebuje dodatkowego odtwarzacza wraz z pełnym pakietem kodeków. Może jest jakiś pakiet samych kodeków (który w razie czego można odinstalować)?

  2. Czy jest jakiś jakby to ując tweaker do W7 godny polecenia, w którym bym mógł ustawić żądane opcje, usunąć zbędne usługi itp. Wiem, ze można to zrobić "ręcznie", ale chciałbym mieć to wszystko w jednym miejscu.


(Łukash) #2

Odtwarzacz: mały rozmiar ,duże możliwości ,wbudowane filtry: Media Player Classic Home Cinema.

Kodeki: http://www.dobreprogramy.pl/Win7codecs, ... 13277.html

Komponenty pod x64 http://shark007.net/x64components1.html

Jakiś Tweaker...może : UWT , Windows 7 Manager .Unikałbym raczej SunriseSeven.


(Oxide94) #3

Ja polecam zestaw kodeków K-Lite Codec Pack Mega

Podczas instalacji należy wybrać 'lots of stuff'


(arlid) #4

Dzięki, kodeki ok, a tweaker także, ale fajnie by było gdyby było coś w rodzimym języku (choć jeżeli nie ma, nie stanowi to problemu).


(Łukash) #5

Spoko .Jeśli chodzi o tweaker - to jest jeszcze Tune Up - jest po polsku ,ale on stał sie ostatnio bardzo ociężały i przeładowany ,jakieś usługi instaluje itp ,trzeba ztweakować najpier jego ustawienia a potem można dopiero system :P. Jak Cię interesuje to jest promo wersji 2011 ,klucz za free : http://www.tune-up.com/promo/pcf0512/. Jest jeszcze darmowy IObitToolbox - całkiem przyzwoity - brak języka PL ,GlaryUtilities free PL , ale w sumie wszystko to prawie jedno i to samo.Imho 7Manager jest najciekawszy.


(arlid) #6

Łukash , skąd wziąłeś ten link? :stuck_out_tongue: Z tego co czytałem to to jest licencja na 9 mies, tak? A orientujesz się czy w 7Manager można dodać wyjątek do UAC, bo często uruchamiam jeden z programów i jest to dość irytujące ciągle wciskac tak.


(Łukash) #7

Z internetu :stuck_out_tongue: ,-->: prenumeruje PC Format, z tego co sie orientuje to Ty też :stuck_out_tongue:

9mcy ,albo rok nie pamiętam, wyrzuciłem gazetę :smiley:

Znaczy się ,chodzi Co o to żeby UAC nie pytało się wiecznie o ten sam program ? To chyba nie da rady ,ale i na to jest myk klik