Kodeki K-Lite Mega Full Codec ustawienia S/PDIF

Witam

Mam taki jeden dylemat z kodekami nie wiem jak je dokładnie ustawić,a mianowicie komputer mam podłączony do kina domowego Sony dokładniej do amplitunera kablem Coxial.

W kodeku ac3 mam zaznaczone S/PDIF dzięki czemu sygnał dociera do amplitunera i w ten sposób odtwarza mi dźwięk w Dolby Digital i tutaj mam ten problem filmy z kodekiem ac3 sygnał wysyła do amplitunera,ale nie we wszystkich multimediach tylko w Allplayer bądź w Power dvd jest dźwięk Dolby Digital,a w Media player classic już nie(ale to szczegół,bo nie używam Media player classic) i dźwięk już mam w PCM,a nie w Dolby digital.Zaś filmy z kodekiem MPEG działa przesył sygnału Dolby Digital tylko na odtwarzaczu Media player classic i tutaj moje dokładne pytanie jak zrobić,aby filmy z kodekiem MPEG działały w Allplayer z dźwiękiem Dolby Digital bo na chwilę obecną dźwięk leci w PCM.

Sprawdzałeś ustawienia kodeka AC3 Filter?

Daj zrzut ustawień z zakładki SPDIF tego kodeka.

Mniej więcej mam tak ustawione jak na SS.

Ps.Na forum trochę ucięło SS,więc wystarczy kliknąć na obrazek PPM i pokaż obrazek wtedy będzie cały SS.

kodeki.jpg

Tak jak się spodziewałem masz włączoną opcję “Do not encode stereo PCM”, po jej wyłączeniu tej opcji dźwięk PCM powinien być kodowany do DolbyDigital.

W Allplayer jest już głos Dolby Digital 3.2.1 w kodeku MPEG nawet jeśli film nagrany jest w stereo czyli dzięki za info.

Mam jeszcze wobec tego następne pytania nurtujące kilka dekad mianowicie czy da się tak zrobić aby zwykła mp3 też była w Dolby Digital ?

Czy istnieje może jakiś sposób aby taki sam dźwięk był jaki to ma miejsce już w Allplayer żeby było w Dziobas Rar Player ? Ponieważ na chwile obecną w Dziobas Rar Player głos leci zwykły w PCM nawet jeśli jest w kodeku Ac3 nie mówiąc o MPEG.

Raczej nie da się tego zrobić.

W ALLPlayerze jest to możliwe ponieważ on dźwięk zawsze puszcza przez AC3 Filter co daje kilka dodatkowych możliwości natomiast inne odtwarzacze używają go tylko gdy jest to konieczne.