Kodeki. Który oferuje najlepszą jakość

Może mi ktoś napisać które pliki filmowe w chwili obecnej oferują najlepszą jakość? Chodzi mi o odtwarzanie plików wideo na telewizorze Full HD. Divx na takim telewizorze przy 42" nie wygląda za dobrze. Kiedyś był tylko divx i rmvb teraz są jeszcze mkv i x264 czy 720p. Mógłby ktoś które najlepiej ściągać i czym się różnią? Jak wpisuje w goglach poszczególne nazwy to mi wyskakują same fora warezowe i torrenty :expressionless:

720p, 1080p to informacje o rozdzielczości, a nie sensu stricte format.

Najlepiej ściągać, jeśli już musisz, mkv i rozdzielczość 1080p czyli full HD, ale też warto zaznaczyć, że wtedy taki film musi ważyć minimum 6 GB. A jeszcze najlepiej kupować oryginalne płyty Blu-Ray.

A że tak złośliwie zapytam - liczyłeś że wyskoczy stronka Warner Bros i możliwość pobierania filmów z niej ?

O jakie filmy Ci chodzi ? Przykładowo z YT pobierzesz filmy w 1080p.

Widać że mnie nie zrozumiałeś. Mnie nie interesują strony z których można pobrać filmy czy to warezowe czy nie tylko szukałem w Google opisów poszczególnych kodeków i jakiś porównań czym się różni jeden od drugiego. A jeśli chodzi o pliki to różne rzeczy oglądam np. Teledyski czy programy których nie dostanie się na BD czy DVD i chciałbym by wyglądały sensownie na TV. Co do rozdzielczości to już wiem wszystko. A czym się różni w praktyce mkv od x264? Czy Divx też są w 720p?

im większa rozdzielczość filmu, tym lepiej wygląda na większym ekranie. jeśli rozdzielczość jest mała, to obraz jest za bardzo rozciągany na duży ekran, przez co traci na jakości. To co jest na warezach i torrentach to przeważnie DVDRip’y z mała rozdzielczością i słabym bitrate (jakością) . ogólnie to przesadzasz trochę, szukaj DVDrip w miarę dobrej rozdzielczości i dobrym bitrate, nie powinno być tragedii na TV 42". Full HD waży kilka GB, i nie każdy film znajdziesz w takiej jakości.

Chodzi ci o testy kodeków video ?

Możliwe :wink:

Tak

Tego typu info znajdziesz np tu http://www.videoaudio.pl/forum/index.ph … howforum=4

Krótko: mkv to kontener który “przechowuje” obraz i dźwięk ,a x264 i h.264 to dekodery i kodery (kodeki)

http://pl.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC

http://pl.wikipedia.org/wiki/X264

Chyba najlepiej będzie się prezentować film.mkv ,kodowany w h.264 w rozdzielczości 1080p/720p. Przykładowo BRRip.mkv z 720p-MHD 1280*720/16:9/23.976 fps ,może ważyć 700MB :wink: ,jakość jest naprawdę wyśmienita.

Aha dzięki. Już mi się rozjaśniło na ten temat. A czy jest jakaś różnica między tym czy plik 720 ma rozszerzenie mkv czy np. avi? Pytam bo mój telewizor obsługuje jak i Blu ray obsługuje tylko avi i divx.

Zależy czym i jak to avi jest kodowane ,bo avi jak i mkv to kontener ,który jest ograniczony względem kontenera mkv ,avi (divx,xvid) bodajże nie obsługuje H264/AVC (Twój odtwarzacz bodajże też) które są potrzebne do efektywnego odtwarzania treści HD ,no i różnica zapewne będzie w wielkości pliku ,coś w stylu większy rozmiar avi a dużo mniejszy mkv (matroska x264) a jakość podobna .Mogę się mylić ( piwo.gif