Kodowanie mailii w OE

Mam problem z mailami przychodzącymi z różnych miejsc tzn. jedne są ok a drugie tak jak maila z dobreprogramy:

Czy ktoś wie co zrobić - już kiedyś szukałem w sprawie tego pomocy ale niestety nikt nie był w stanie mi pomóc.

Dodam, że na Win2000 było wszystko ok, po przesiadce na Xp takie cuda niewidy zaczeły się robić w OE.

Czy ktoś ma jakiś sposób jak to można prosto naprawic.

A i raczej zmiana klienta nie wchodzi w grę bo OE ma może sporo wad ale niestety nie znalazłem bardziej wygodnego - w polskiej wersji.

Pozdrawiam.

W opcjach, zakładka “czytanie” i na dole

Tak ale co tam ustawić ?

Bo nie za bardzo wiem.

Masz tam jedną opcję opisana jako “ustawienia międzynarodowe”. Druga to “czcionka”. Nalezy wybrac czcionkę i ustawić “środkowoeuropejskie ISO” a potem “ustaw jako domyślne”

Ustawiłem tak ale niestety “stare” maile które mam w skrzynce odbiorczej nadal wyglądają tak:

Czy jest to normalne czy można jakoś zrobić ale te maile które juz mam były poprawnie wyświetlane ???

Widok/kodowanie dla danej wiadomości

Nom ustawiam tam jak ustawię UTF-8 dla wiadomości z tego forum to nie mam w nich “ą” i “ś”

natomiast jak jest Europa Środkowa ISO to kompletnie brak polskich znaków . Tak samo jak ustawię na Europa Srodkowa Windows też brak całkowicie polskich znaków. Tak samo w UTF-7.

Co można z tym zrobić ?

Próbować nadal i ustawić WŁAŚCIWE kodowanie. Lista wyboru jest spora

Trudno ustawić jakieś inne kodowanie niż Europa Środkowa ISO lub WINDOWS dla maili z polski, rozumiem z zagranicy to tak ale każdy mail przychodzący z polski ma zamiast polskich znaków krzaczki.

Jak zrobić aby Unicode - UTF-8 - posiadał polskie “ogonki”.