Kodowanie polskich znaków na stronie www

Witam posiadam angielski szablon www i nie potrafię zrobić w nich polskich znaków. Dla ułatwienia znalazłem polskie znaki

ą - 177 - B1h

ć - 230 - E6h

ę - 234 - EAh

ł - 179 - B3h

ń - 241 - F1h

ó - 243 - F3h

ś - 182 - B6h

ź - 188 - BCh

ż - 191 - BFh


Ą - 161 - A1h

Ć - 198 - C6h

Ę - 202 - CAh

Ł - 163 - A3h

Ń - 209 - D1h

Ó - 211 - D3h

Ś - 166 - A6h

Ź - 172 - ACh

Ż - 175 - Afh

Ale nie wiem jak mam to użyć żeby przy wyświetlaniu strony były polskie litery ? TO ma być w cudzysłowiu czy co :confused:

ustaw kodowanie iso-8859-2

U ciebie pewnie jest UTF-8

I bedzie dobrze:)

mam tak:

edytor w którym pisze stronę musi dokonywać w locie konwersji z kodowania Windows 1250 (standardowe kodowanie polskich znaków w Windowsie) na ustawione w nagłówku strony, czyli na

jeśli edytor nie obsuguje konwersji, po zapisaniu strony musisz przekonwertować plik ze stroną na ISO-8859-2 używając jakiegoś zewnętrznego programu do konwersji znaków w plikach tekstowych np Gżegżółka.

no i mam ten program i co ja mam tam zrobić tam można otworzyć tylko plik o rozszerzeniu “cvx” co to wogóle jest :stuck_out_tongue:

EDIT: przekonwertowałem na UNI-8 i to samo wogóle się nie wyświetlają polskie znaki.

:slight_smile: a

Edycja -> dodaj pliki...

cvx, to plik projektu, do projektu możesz dowolną ilość plików, aby jednym kliknięciem konwertować wszystko :slight_smile:

mam jeden plik index.html, reszta stronki jest w flashu, a tekst pobiera z pliku .txt który jest tylko źródłem zawartości strony. Przekonwertowałem plik index.html i .txt nic to nie dało :stuck_out_tongue:

EDIT: Grzegorz może byś podał mejla na priv ? Wysłałbym ci to 2mb zobaczysz, pewnie szybko to zrobisz i odeślesz co ?