Kodowanie znaków - tworzenie programu

Chciałbym zrobić program który np. będzie rozkodowywał własny tekst, żeby ustalone znaki np. “/” to “o” “<” to “c” itd…

Chodzi o to że chciałbym wpisywać tekst normalnie i żeby się się zamieniał na te znaki i odwrotnie.

Prosiłbym o podpowiedź czego najlepiej użyć i jak to najszybciej zrobić :wink:

Wielkie dzięki za pomoc :D/

Nie pomogę ci w zrobieniu tego, ale jako wzór mogę podać Keyscrambler

Może AutoHotkey?

Ale ten prog służy do uruchamiania programów a mi chodzi żeby to wyglądało tak jak translator - tylko że nie ma mi tłumaczyć np. na niemiecki tylko na mój zakodowany język.

ping - w jakim języku programowania chcesz to napisać bo sprawa wydaje się dosyć prosta.

Więc skoro masz już pomysł dlaczego go nie wprowadzisz w życie ? Pobierasz z pola stringa zamieniasz znaki i wyświetlasz je w drugim polu ;]

Ja bym twój program urozmaicił poprzez np jakieś ciekawsze kodowanie, np utworzyłbyś sobie coś w rodzaju tablicy 2,3,4 czy nawet 10 znaków = kilka innych, można by utworzyć całkiem ciekawe i dość trudne do rozkodowania szyfrowanie jednak samo utworzenie ich by nic się nie powtarzało by było dość trudne ;]

Problem taki nie programowałem niczego jeszcze. I nie za bardzo wiem jak sie za to zabrać

Ucz się więc ;]