Kodowanie znakow w napisach brak wyświetlających się polskich znaków

Witam, mam problem z wyświetlaniem się napisów w filmie który jest w formacie mkv chcę wyciągnąć napisy i dźwięk bo jest w DTS lecz w wyświetlających się napisach pl niema znaków ę , ś ,ł itd. pobrałem program o nazwie mkvmerge GUI wersja v7.5.0 i tam można zrobić różnym sposobem format napisów lecz próbuję i z negatywnym skutkiem dalej występują po formacie napisów te same błędy przy wyświetlaniu ich.Może mi ktoś dać wskazówkę jak wyżej opisany problem można rozwiązać bo jakoś nie daję z tym sobie rady ???

Pozdrawiam i liczę na pomoc w rozwiązaniu problemu.

Jaki masz system operacyjny? Sprawdź kodowanie znaków. Co do samego odtwarzania filmów .mkv to świetnie radzi sobie TEN zestaw kodeków. Razem z nim instaluje sie MPC( media player classic) i nie ma on problemów  z odtwarzaniem filmów w tym formacie. Ewentualnie VLC. Bardziej rozbudowany odtwarzacz, który posiada m.in. funkcje zmiany kodowania znaków jeśli chodzi o pliki z napisami np. .txt lub .srt. Bardziej wydaje mi się że może to być problem ze złym dobraniem kodeków lub ich brakiem. Na końcu będzie system( złe ustawienia regionalne lub jakiś szkodnik bytujący na komputerze). Dla świeego spokoju przeskanuj komputer skanerem online.

System i jaki odtwarzacz ?

VSFILTER (także pgs) - FONT - EASTEUROPE (238)

System operacyjny to Windows 7 Ultimate z SP1 wersja 7601 x64 a odtwarzać to Media Player Classic Home Cinema 1.7.7.174 wersja 64 bitowa.

Wrzuć plik do mkvmerge i wypakuj napisy z mkv poprzez mkvmerge = odhacz wszystko w dolnym okienku a zostaw napisy S_TEXT/SRT > muxuj.

Zmień kodowanie napisów z ANSI na EastEurope w Subtitle Workshop 2.5.1 i zapisz plik jako SubRip = .srt.

http://www.urusoft.net/download.php?id=sw&mirror=1

Kolejno zmuxuj nowe napisy z filmem w mkvmerge (odhacz przy muxowaniu “stare” napisy)

Jak mam wypakować napisy w programie mkvmerge bo jakoś nie mogę tej funkcji w programie znaleźć ???

Jaki jest format wbudowanych napisów ? (pgs) MEDIA INFO ?

MPC-HC : WIDOK/USTAWIENIA/NAPISY/DOMYŚLNY STYL  - EASTEUROPE (238) ! 

Moja pomyłka, do wypakowania napisów użyj mkvextractgui Wskazujesz plik mkv > w dolnej części okna zostawiasz zaznaczone napisy “subtitles, S_TEXT” > Extact. Dalej już jak wyżej.