Kodowanie


(Olejniczak Michal 0) #1

(adam9870) #2

Napisałem to na jednym forum, ale nie chce Mi się tutaj zmieniać tego :stuck_out_tongue: mam nadzieję, że zrzumiesz coś z tego :slight_smile:

Często źle są wyświetlane polskie znaki takie jak ł, ś, ć itp. Aby to naprawić trzeba mieć w dokumencie:

a jak będzie źle wyświetlać to tekst można przekonwertować np. programem Ogonki97. Albo wpisywać polskie znaki wg. tej tablicy:

http://webdesign.art.pl/atelier/ISO_8859-2.html

np. zamiast ł trzeba wpisać ł. I powinno być ok.

Często też wielu Webmasterów pisze stronę tylko przy użyciu notatnika. On niestety nie koduje znaków w iso-8859-2 i najlepiej robić strony w jakimś edytorze tekstowym (np. EditPlus 2. W większości programów można ustawić aby kodowało w iso-8859-2).


(Olejniczak Michal 0) #3

ale "PPM -> kodowanie -> Europa Srodkowa (windows)" i działa


(Balon) #4

ojej michał po pierwsze skorzystaj z jakiegos programu ktory sluzy do pisania skryptow lub kodu html ktory obsluguje kodowanie iso-8859-2 , po drugie nie musisz korzystac z takich znacznikow ograniczajacych kod php

wystarczy przeciez

<?php

# (...kod...)

?>

(Olejniczak Michal 0) #5

Ja używam Front Page. Tylko jakiego programu używać do PHP (co interpretuje php) :?:

P.S. i znowu to

ale dzięki

Złączono Posta : 13.04.2006 (Czw) 11:03

A

tak mi się napisało


(adam9870) #6

:o FrontPage-a.

Jak najszybciej zmień edytor na jakiś lepszy. Proponuję Dreamweavera MX 2004. Ma kolorowanie składni (chyba), można w nim bardzo zaawansowane strony pisać w różnych językach np. PHP, HTML, JS, ASP itp. Ma możliwość edycji strony poprzez tryb graficzny jak i można pisać kod. Ty do php podejrzewam, że korzystałbyś z trybu gdzie można pisać kod. Używam tego edytora od jakiegoś pół roku (jak nie dłużej) i nie narzekam a wręcz odwwrotnie :slight_smile:


(Olejniczak Michal 0) #7

A mógłbyś podać link :?: Byłbym wdzięczny.


(adam9870) #8

Tutaj jest:

http://www.komputerswiat.pl/download/do ... p?sid=2361

wersja testowa działa (o ile dobrze pamiętam) 30 dni :slight_smile:


(Proph3t) #9

to ja polecam PSPad sam go używam od kilku miesięcy i ani razy się nie zawiodłem, obsługuje wszystko i jest darmowy :slight_smile:


(Balon) #10

a ja polecam Zend Studio Professional Edition 5.1.0 korzystam z niego i jest świetny (najlepsze środowisko programistyczne do php), ale troche on kosztuje ale wersja testowa działa ok. 60 dni :wink:

Złączono Posta : 13.04.2006 (Czw) 18:25

poza tym posiada sprawdzanie składni w czasie rzeczywistym dzięki czemu błędy których byś długo szukał, znajdziesz bardzo szybko