Kody uniwersalne?

Witam czy istnieje jakaś stronka lub książka by były podane kody html które będą wyświetlać stronke tak samo na innych przeglądarkach?? Tworzę stronę http://www.azsawfkatowice.za.pl i na IE jest wszystko oki a np na Operze nie działają pewnie kody :o . Potrzebuję uniwersalnuch kodów które spowodują wyświetlanie się strony w identycznej formie na różnych przeglądarkach…

CHŁOPIE ! :lol:

Nie ma kodów uniwersalnych.

Możesz użyć walidatora sprawdzającego zgodność składni ze standardem HTML, np http://validator.w3.org/

po prostu wstawiając niektóre kody trzeba doczytać pod jakimi działają przeglądarkami. W Firefoxie wygląda OK :slight_smile: Na przyszłość np. polecam kod:

Ten kod ma za zadanie sprawdzania przeglądarki gościa strony, a następnie przekierowuje go na strone danej przeglądarki. W ten sposób uniknie się niedziałających odnośników, funkcji… i kilkania gdzieś, co w ogóle nie działa. Wiadomo trochę więcej pracy, ale warto;)

@Kowal25: Wykrywanie przeglądarki i dostosowywanie strony do przeglądarki w ten sposób to jedna z najgorszych możliwych praktyk, bo powoduje konieczność tworzenia kilku wersji stron. A co nagle, gdy pojawi się np. nowa przeglądarka albo nowa wersja już istniejącej, która lepiej interpretuje kod i “skrojony” pod starszą wersję będzie się rozpadał? Zero zgodności “w przód”.

HTML we wszystkich przeglądarkach jest obsługiwany mniej-więcej (bardzo rzadkie są problemy, różnice w interpretacji są znikome) tak samo, jeżeli mówimy o standardowym HTML-u. Jeżeli kod jest zgodny ze standardem, to nie ma problemu. Problem zaczyna się gdy wprowadzamy CSS oraz XHTML. Internet Explorer do wersji 7 włącznie nie obsługuje prawidłowego XHTML-a, a z CSS ma poważne problemy. Opera 9 obecnie najlepiej obsługuje style CSS, Firefox osiągnie podobny poziom dopiero w wersji 3.

Niemniej da się zrobić stronę, która wygląda tak samo na wszystkich czerech najpopularniejszych silnikach (Gecko [Mozilla], Presto [Opera], KHTML [Konqueror/Safari], Trident [internet Explorer]) - co najwyżej tworząc alternatywne, poprawiające co nieco arkusze stylów dla Internet Explorera. Ale wymaga to pracy i doświadczenia - nie ma “uniwersalnego sposobu” by strona zawsze wyglądała tak samo. Trzeba kombinować i sprawdzać co jakiś czas czy wszystko działa tak jak powinno.

To tak, po co wywoływać tą funkcje(checkBrowser) co sekundę, jeśli powinno się ją wywołać tylko raz?

IMO lepiej zrobić kilka plików ze stylami(jeden ogólny, inne dla poszczególnych przeglądarek) i dołączać je zależnie od przeglądarki.

to jest tak skomplikowane dla poczatkującego że zaczynam się poważnie gubić moze polecicie jakąś książke ktora pomoże mi to lepiej zrozumieć najlepiej ilustrowaną.

http://www.google.pl i szukajka forumowa.

Helion.pl + HTML