Kohana i htaccess - problem z plikiem css


(Mnemonic) #1

Cześć, postanowiłem ostatnio nauczyć się jakiegoś frameworka, wybór padł na Kohane. I wszystko póki co było ok, ale teraz natrafiłem na nietypowy problem i nie wiem jak go rozwiązać. Po prostu na podstronach nie wczytuje mi pliku css. Trochę poszukałem i znalazłem, że trzeba wpisać do pliku .htaccess coś takiego:

RewriteCond $1 ^(index\.php|robots\.txt|favicon\.ico|media)

Tyle, że ja mam stronę na localhost, a apache i całą resztę instalowałem w pakietu WAMP, i nie widzę tu żadnego .htaccess. Jak go utworzyć lub gdzie wpisać tą linijkę?


(Sitemaster) #2

kohaną jeszcze się nie bawiłem, znaczy się nie tą :stuck_out_tongue:

Ale z tego co zauwazyłem, to w katalogu głównym jest pliczek example.htaccess - więc wystarczyło by chyba zmienić mu nazwę na samo .htaccess i tyle.

Oczywiście explorator windowsa na to nie pozwoli bo on durny jest, ale z poziomu nawet notatnika przez zapisz jako już można to zrobić.


(Mnemonic) #3

Tyle że jak tak zrobię to mam błąd serwera:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, admin@localhost and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

A w error_log :

Invalid command 'RewriteEngine', perhaps misspelled or defined by a module not included in the server configuration, referer: http://localhost/index.php/index

Zupełnie się na tym nie znam, ktoś wie co mu dokładnie nie pasuje i jak to poprawić ?


(matiit) #4

a serwer ma włączony modrewrite?


(Mnemonic) #5

Znalazłem, włączyłem i teraz działa. Dzięki wielkie matiit : )