Kolejna karta graficzna przestała działać

(Mraucin87) #1

Po raz kolejny karta graficzna przestała mi po prostu działać, w ciągu tygodnia straciłem dwie karty i nie wiem czego to może być przyczyna. Dodam, że karty nie były obciążane jak u graczy. Oglądałem filmy, korzystałem z internetu i temperatury obu kart były bardzo niskie. Najpierw miałem Radeona HD 4870 gdy przestał działać, nadal jego chłodzenie działało. Kupiłem od razu Geforce GTX 260 i stało się dokładnie to samo, po prostu przestała sobie działać bez żadnych artefaktów tylko komputer zresetował się i już ekran nie włączył się. Chłodzenie kart chodzi, komputer normalnie się włącza i na zintegrowanej karcie działa ekran. I ja już nie wiem co się dzieje, proszę o pomoc.

Zasilacz Chieftec 550W

Płyta Główna: Gigabyte GA-78LMT-s2

(Osimaru) #2

GTX260 kupiłeś używkę? Jak stara była?

Może warto by sprawdzić zasilacz czy są odpowiednie napięcia na poszczególnych liniach?

(Mraucin87) #3

3 lata używana. Nie mam odpowiedniego sprzętu do sprawdzenia napięcia, mogę jedynie programowo.

(Osimaru) #4

Nie wiem czy programowo będzie wystarczająco miarodajnie. Wiesz, jest też szansa że jednak miałeś pecha więc trzyletnia używka też wyzionęła ducha akurat. A masz jakąkolwiek kartę jeszcze na PCI-E żeby slot w płycie głównej sprawdzić?

(Mraucin87) #5

innej karty niestety nie mam, mam jedynie ta poprzednia, która też przestała działać.

Który podzespół może bez obciążenia uwalić kartę graficzną?

(JNJN) #6

Z używanymi kartami to loteria?

Sprawdź karty na innym kompie.

(Osimaru) #7

No właśnie, z używanymi kartami graficznymi to loteria. Często ludzie "naprawiają" je w piekarniku a potem sprzedają jako w pełni sprawne.