Kolejna karta graficzna przestała działać

Po raz kolejny karta graficzna przestała mi po prostu działać, w ciągu tygodnia straciłem dwie karty i nie wiem czego to może być przyczyna. Dodam, że karty nie były obciążane jak u graczy. Oglądałem filmy, korzystałem z internetu i temperatury obu kart były bardzo niskie. Najpierw miałem Radeona HD 4870 gdy przestał działać, nadal jego chłodzenie działało. Kupiłem od razu Geforce GTX 260 i stało się dokładnie to samo, po prostu przestała sobie działać bez żadnych artefaktów tylko komputer zresetował się i już ekran nie włączył się. Chłodzenie kart chodzi, komputer normalnie się włącza i na zintegrowanej karcie działa ekran. I ja już nie wiem co się dzieje, proszę o pomoc.

 

Zasilacz Chieftec 550W

Płyta Główna: Gigabyte GA-78LMT-s2

GTX260 kupiłeś używkę? Jak stara była?

 

Może warto by sprawdzić zasilacz czy są odpowiednie napięcia na poszczególnych liniach?

3 lata używana. Nie mam odpowiedniego sprzętu do sprawdzenia napięcia, mogę jedynie programowo.

Nie wiem czy programowo będzie wystarczająco miarodajnie. Wiesz, jest też szansa że jednak miałeś pecha więc trzyletnia używka też wyzionęła ducha akurat. A masz jakąkolwiek kartę jeszcze na PCI-E żeby slot w płycie głównej sprawdzić?

innej karty niestety nie mam, mam jedynie ta poprzednia, która też przestała działać.

Który podzespół może bez obciążenia uwalić kartę graficzną?

Z używanymi kartami to loteria?

 

Sprawdź karty na innym kompie.

No właśnie, z używanymi kartami graficznymi to loteria. Często ludzie “naprawiają” je w piekarniku a potem sprzedają jako w pełni sprawne.