Kolejna partycja E z istniejących C i D. Co z Recovery?!

Witam,

Oto moja sytuacja z partycjami:

index.php?get=1&f=1

Na dysku C jest Windows , natomiast na D jest Recovery.

Chciałbym utworzyć z tych dwóch (“kradnąc” pojemność) kolejną partycję E , a napęd optyczny, który teraz pod literą E , przeniósł się na kolejną literę alfabetu - F i napęd wirtualny z F na G.

Boję się jednak o partycję Recovery - czy po zmianie pojemności będzie dalej działało przywracanie laptopa do ustawień fabrycznych? Przypominam: nie chcę zmienić litery dysku Recovery na inną, tylko zmienić pojemność partycji D ( Recovery ).

Dodane 27.05.2013 (Pn) 21:33

Aha: i czy po przywróceniu do ustawień fabrycznych, podział partycji wróci do fabrycznych? Czy tylko przywróci C i tyle?

Odpowiem na ostatnie pytanie, wszystko zależy od producenta w jaki sposób “przygotował” przywracanie systemu z partycji recovery.

Raz recovery przywraca tylko partycję systemową innym razem przywraca wszystkie partycje do stanu fabrycznego (czyli usuwa te które użytkownik stworzył).

Jak to wygląda u ciebie, nie wiem, polecam zajrzeć do instrukcji - tam znajdziesz szczegóły :wink:

To jak - ma ktoś rozwiązanie?

Zmniejszając partycję D schrzanię sobie Recovery?

A daruj sobie recovery

problem-przywroceniem-ust-domyslnych-lenovo-one-key-rescue-t515420.html#p3231678

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

adam9870 ,

Eh… no ale to jest takie pójście na prościznę…

No cóż… Ale skoro nikt nie próbował zmniejszyć rozmiaru partycji z Recovery na TOSHIB-ie to chyba pozostaje mi to zostawić :frowning:

To nie jest pójście na prościznę. To jest pójście na rozsądek, wydajniejszą pracę komputera i pozbycie się śmieci od Toshiby.

adam9870 ,

Ale mi nie chodziło o wyrzucenie oprogramowania od TOSHIB-y, tylko zmniejszenie rozmiaru patrycji D i, czy program przywracania komputera do stanu fabrycznego będzie w dalszym ciągu działał z nowymi ustawieniami partycji.

Przypominam - bez zmiany litery dysku D.

Co do wydajnej pracy - chodziło Ci o ilość partycji?

Możesz śmiało zmniejszyć partycję D, także partycję C. W "odzyskanym miejscu można utworzyć kolejną, a danych nie stracisz. Kliknij Prawym KM na partycji i wybierz “Zmniejsz wolumin”. W następnym panelu będzie informacja o ile możesz zmniejszyć partycję. Partycja recovery działa niezależnie i jest "aktywowana z sekwencji klawiszy podczas uruchamia laptopa (instrukcja) i służy do przywracania dysku do pierwotnej postaci, takiej jak przy pierwszym uruchomieniu. “Zagrożenie” jest takie, iż przy konieczności przywrócenia komputera z partycji Recovery dysk zostanie sformatowany w całości. Nagranie na DVD dysków przywracania systemu daje możliwość, w przypadku awarii, przeniesienia systemu na nowy dysk (o takiej samej lub większej pojemności) bez konieczności jego aktywacji. W przypadku awarii systemu (nie dysku) lepiej wykorzystywać punkty przywracania tworzone przez Windows. Ta metoda nie usuwa oprogramowania i plików użytkownika. Wykonywałem zarówno przywracanie (przenoszenie po awarii na nowy dysk) systemu z Recovery DVD jak i przywracanie z punktów przywracania. Działają i to b.skutecznie.

OK.

Przemyślę to jeszcze parę razy i może się podejmę dzielenia dysku.

Dziękuję za pomoc i zainteresowanie! :smiley: