Kolejne problemy z forum

areh jak już fiesta a napisał - Odrobina cierpliwości :!:

Dziś to normalnie ani na forum ani na vortal wejść nie można !!

To nie baza tylko sam PHP.

Cały bajer polega na tym, że w poprzedniej wersji jest dziura wielkości dzwi od stodoły, nowa, która rzecz jasna łata tą dziurę, powoduje same problemy. Co bardziej ciekawe, ewentualnych poprawek “ani widu ani słychu” a do tego witryna php.net nie działa.

Gdybym był złośliwy, napisałbym parę zdań na temat darmowych rozwiązań…

Lisku nie kop dołka pod sobą :mrgreen:

Będzie to sprzeczne z ideą vortalu :stuck_out_tongue:

Wczoraj w domu miałem problem z forum (łącze 512 od lokalnego providera), dzisiaj w pracy (NEO 6MB 8) ) zero problemów wszystko działa jak ta lala :lol:

… bo się kurcze zdenerwowałem tą patową sytuacją, powrócić do starszej wersji strach bo zaraz znajdzie się ktoś kto zrobi nam kuku a z drugiej strony nowa wersja działa jak działa :frowning:

A można jakoś gdzieś napisać w tej sprawie, że to tak chadza jak chadza?

Pewnie zostanie niedługo na oficjalnej stronie PHP wydana jakaś poprawka czy coś takiego ale narazie:

:?

Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale mi pojawia się także taki komunikat http://img47.imageshack.us/my.php?image=blad8gu.jpg

Przed chwilką mi też nie działało forum, ale nie płacze od razu :slight_smile:

Odrobine cierpliwości Panowie (no i nieliczne Panie) :slight_smile: Administracja nad tym na pewno pracuje :slight_smile:

Wczoraj miałem taki komunikat ale on chyba świadczy o tym, że serwer niedostępny czy coś takiego :?

Ja miałem przed chwilką phpBB cristal error. Ale wiem co on mniej/więcej oznacza (brak dostępu do bazy). Jednak po kilku odświerzeniach już było ok :slight_smile:

Ale może nie zgłaszajny błędów tylko proponuję zachować:

:wink:

Yyyy a nie można zainstalować np. wersji 5.1.0 lub 5.1.2 która nie ma dziury i działa normalnie ? Po co aktualizować PHP tak często skoro nic to nie daje ?

psia kość nie mozna działów przeglądać ciągle ten błąd :wink: :wink:

Chyba mylisz się.

Z tego co wiem to każda aktualizacja zawiera poprawione kilka (lub nawet kilkanaście) błędów :?

Nie o to chodzi że kompletnie nic nie daje. Coś daje, ale w takiej sytuacji jak ta (błędy wyskakują praktycznie non stop) lepiej byłoby wrócić do jakiejś starszej wersji - założę się że forum działałoby na niej nie gorzej niż na obecnej…

Kiedyś było tylko PHP 5.0.5 i serwisy na nim działały i musiały jakoś żyć (chociaż wykryto później wiele bugów). Mam na myśli, że jeśli coś działa dobrze i nie ma w tym krytycznych dziur to po co w ogóle aktualizować???

Ja bym poczekał pare(naście) miesięcy, aż nowa wersja się dobrze “przyjmie” - w sensie wyjdą na wierzch największe dziury i dopiero potem aktualizował…

Z całym szacunkiem, ale:

Mamy kłopociki w czytanku ze zrozumieńkiem :stuck_out_tongue:

hmmm…

nowa wersja prawie działa, stara jest dziurawa jak moje skarpety… to jak sobie radzą inne serwisy? Jakoś nie widzę, np. na wp, onecie, google, wikipedii czy innych dużych serwisach, by był tam taki błąd, ale pewnie starej wersji PHP nie używają, bo takie duże serwisy dbają o bezpieczeństwo w bardzo dużym stopniu…

Ten błąd w PHP pojawia się na serwerach na Windows, wp czy google działają na czym innym.

Może od razu odpowiem na ewentualne pytanie, dlaczego nie zmienimy systemu pod serwer. Chociażby dlatego, że potrzebujemy obsługi .NET.

Nie mam takich kłopocików. Sprawdzałem na PHP.NET i dziurę ma wersja 5.1.2 ale jakieś starsze już jej nie mają (nie było napisane żeby dziura dotyczyła starszych wersji)…

Więc można było wrócić do całkiem starszej wersji, która JESZCZE nie miała tej dziury…

Złączono Posta : 24.05.2006 (Sro) 9:35

Czyżby open source rulez ?? :lol: :lol:

…a może dziura ciągnie się od zaraznia dziejów i dopiero teraz ją znaleźli? :slight_smile:

Złączono Posta : 24.05.2006 (Sro) 11:01

Rulez, pewnie, że rulez, tylko szkoda, że się sypie :slight_smile:

Tak na poważnie, to nie jest kwestia oprogramowania serwerowego tylko PHP gryzie się z czymś innym na serwerze. Więc ściganie winowajcy czas kontynuować.

Jeśli znowu komuś się pojawi znany wszystkim komunikat, proszę o info w tym wątku, najlepiej z datą i godziną komunikatu.

Trzeba to sprawdzić. Ale to ty jesteś adminem - powienieneś się pofatygować żeby to zrobić :smiley:

Jak się sypie ? Na apache na Linuksie się nie sypie. Sypie to się na wingrozie.

Nie ma sprawy.