Kolejniść instalacji sterowników

Witam. Mam takie pytanie. W jakiej kolejności instalować sterowniki bo chcę zmienić system, a nigdy nie miałem takiej potrzeby :wink: i przejść z win xp do 7 lecz moim jedynym problemem są sterowniki. W załączniku dołączam zdjęcie z płytkami które były dołączone do kompa. Ale nie wiem w jakiej kolejności je instalować i nie jestem pewien ale chyba czegoś brakuje i czegoś jest za dużo. Więc które instalować po kolei i czy mi jakiś brakuje? Jakby co to mój procek to Intel Core 2 E6550, a karta graficzna Nvidia GeForce 8500 GT.

Cześć,

Załącznika brak. I nie dołanczam, tylko dołączam :wink:

 

Ogólna zasada jest mniej więcej taka, na początek chipset, następnie sterowniki do dzwięku, karty graficznej oraz pozostałe.

Ups byłem pewien, że dodałem załącznik. Coś się nie chce dodać więc daje link http://oi61.tinypic.com/2nlaeeo.jpg

Tylko, że chyba czegoś mi tu brakuje i nie jestem pewien co do czego :shock:

Cześć,

 

Z tego co widzę, na płycie masz sterowniki dedykowane dla systemu Windows Vista (dla płyty głównej (?)) oraz dla systemu Windows XP i Vista (dla drukarki/ urządzenia wielofunkcyjnego).

Skoro instalujesz system Windows 7 sprawdź na stronie producenta płyty głównej, czy udostępnia sterowniki dla tego systemu. Tak samo z drukarką/ urządzeniem wielofunkcyjnym.

Zainstaluj system, Windows 7 ma już bardzo bogaty zestaw sterowników.

Nie używaj tych płyt za sterownikami do płyty głównej (Gigabyte), widzę, że możesz z nich przy okazji zainstalować trochę śmieci (np. Toolbar Yahoo)

Następnie połącz się z Windows Update i zainstaluj wszystkie aktualizacje, łącznie z Opcjonalnymi.

Sterowniki dla karty graficznej ściągnij ze strony http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Aktualne oprogramowanie do dodatkowych urządzeń ściągnij za strony producenta danego urządzenia.

 

 

PS.

  1. chcesz zainstalować system a nie zrobić “format”

    Formatowanie (a nie format) to tylko jedna z opcjonalnych operacji przy instalacji systemu.

  1. Podaj dokładny symbol płyty głównej

Dobra poprawiłem moje błędy :wink: Nie rozumiem co masz namyśli mówiąc “Podaj dokładny symbol płyty głównej”. A instalować któreś sterowniki z płyty czy nie? Bo z tego co rozumiem(tzn tego co jest napisane na płycie) są tam sterowniki do monitora i jakiś GAINWARD, a o nich nie było tu jeszcze mowy.

Cześć, 

 

Nie. Jak sam chyba widzisz są one dedykowane dla innego systemu.

Sterowniki do monitora z płyty CD są najczęściej niepotrzebne, prawdopodobnie zainstalują się z Windows Update i to wystarczy.

GAINWARD to producent Twojej karty graficznej na chipsecie nVidia i ze strony nVidii pobierasz sterowniki (link do nich podałem Ci wcześniej)

A co z napędem CD/DVD myszką i klawiaturą i głośnikami?

Cześć,

 

Odpowiedni sterowniki są już w systemie.

Czyli płyt nie ruszam, odpalam windows update i pobieram ze stron producentów tylko sterowniki do karty graficznej i drukarki??

Nie dostaniesz ponownie, bo już wcześniej dostałeś. Po co powtarzać tym bardziej, że Ty nie umiesz/nie chcesz podać jeden raz prostej odpowiedzi na pytanie, które zadałem wcześniej (symbol pyty głównej)?

Ale jaki symbol?? Nawet na necie nic nie ma o symbolu płyty głównej. Jedynie co to mogę powiedzieć jaki to model płyty głównej. Gigabyte GA-945P-S3

O to właśnie chodziło. Symbol/model to to samo.

Jeszcze pojdaj jaką rewizję płyty głównej posiadasz bo są trzy ((rev. 1.0)

Sterowniki są tu: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-945p-s3_10/download/ - Sterowniki dla win 7 niezależnie od revizji chyba są te.

Warto zainstalować tylko jeden - Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip (Including Microsoft UAA Driver in English edition)

Moja ma rev. 3.3. A te drugie “Realtek Ethernet Diagnostic Utility”?? Do czego służą? I to będzie wszystko co muszę zrobić? Tzn. Pobrać sterowniki do Płyty głównej, karty graficznej i drukarki?

Za strony producenta płyty głównej pobierasz tylko ten jeden, wszystko pozostałe tak jak było napisane wcześniej.

To drugie to jakiś program diagnostyczny, najprawdopodobniej zbyteczny.