Kolejniść instalacji sterowników


(matx1002) #1

Witam. Mam takie pytanie. W jakiej kolejności instalować sterowniki bo chcę zmienić system, a nigdy nie miałem takiej potrzeby :wink: i przejść z win xp do 7 lecz moim jedynym problemem są sterowniki. W załączniku dołączam zdjęcie z płytkami które były dołączone do kompa. Ale nie wiem w jakiej kolejności je instalować i nie jestem pewien ale chyba czegoś brakuje i czegoś jest za dużo. Więc które instalować po kolei i czy mi jakiś brakuje? Jakby co to mój procek to Intel Core 2 E6550, a karta graficzna Nvidia GeForce 8500 GT.


(rgabrysiak) #2

Cześć,

Załącznika brak. I nie dołanczam, tylko dołączam :wink:

 

Ogólna zasada jest mniej więcej taka, na początek chipset, następnie sterowniki do dzwięku, karty graficznej oraz pozostałe.


(matx1002) #3

Ups byłem pewien, że dodałem załącznik. Coś się nie chce dodać więc daje link http://oi61.tinypic.com/2nlaeeo.jpg

Tylko, że chyba czegoś mi tu brakuje i nie jestem pewien co do czego :shock:


(rgabrysiak) #4

Cześć,

 

Z tego co widzę, na płycie masz sterowniki dedykowane dla systemu Windows Vista (dla płyty głównej (?)) oraz dla systemu Windows XP i Vista (dla drukarki/ urządzenia wielofunkcyjnego).

Skoro instalujesz system Windows 7 sprawdź na stronie producenta płyty głównej, czy udostępnia sterowniki dla tego systemu. Tak samo z drukarką/ urządzeniem wielofunkcyjnym.


(Cedar) #5

Zainstaluj system, Windows 7 ma już bardzo bogaty zestaw sterowników.

Nie używaj tych płyt za sterownikami do płyty głównej (Gigabyte), widzę, że możesz z nich przy okazji zainstalować trochę śmieci (np. Toolbar Yahoo)

Następnie połącz się z Windows Update i zainstaluj wszystkie aktualizacje, łącznie z Opcjonalnymi.

Sterowniki dla karty graficznej ściągnij ze strony http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Aktualne oprogramowanie do dodatkowych urządzeń ściągnij za strony producenta danego urządzenia.

 

 

PS.

  1. chcesz zainstalować system a nie zrobić “format”

    Formatowanie (a nie format) to tylko jedna z opcjonalnych operacji przy instalacji systemu.

  1. Podaj dokładny symbol płyty głównej

(matx1002) #6

Dobra poprawiłem moje błędy :wink: Nie rozumiem co masz namyśli mówiąc “Podaj dokładny symbol płyty głównej”. A instalować któreś sterowniki z płyty czy nie? Bo z tego co rozumiem(tzn tego co jest napisane na płycie) są tam sterowniki do monitora i jakiś GAINWARD, a o nich nie było tu jeszcze mowy.


(rgabrysiak) #7

Cześć, 

 

Nie. Jak sam chyba widzisz są one dedykowane dla innego systemu.


(Cedar) #8

Sterowniki do monitora z płyty CD są najczęściej niepotrzebne, prawdopodobnie zainstalują się z Windows Update i to wystarczy.

GAINWARD to producent Twojej karty graficznej na chipsecie nVidia i ze strony nVidii pobierasz sterowniki (link do nich podałem Ci wcześniej)


(matx1002) #9

A co z napędem CD/DVD myszką i klawiaturą i głośnikami?


(rgabrysiak) #10

Cześć,

 

Odpowiedni sterowniki są już w systemie.


(matx1002) #11

Czyli płyt nie ruszam, odpalam windows update i pobieram ze stron producentów tylko sterowniki do karty graficznej i drukarki??


(Cedar) #12

Nie dostaniesz ponownie, bo już wcześniej dostałeś. Po co powtarzać tym bardziej, że Ty nie umiesz/nie chcesz podać jeden raz prostej odpowiedzi na pytanie, które zadałem wcześniej (symbol pyty głównej)?


(matx1002) #13

Ale jaki symbol?? Nawet na necie nic nie ma o symbolu płyty głównej. Jedynie co to mogę powiedzieć jaki to model płyty głównej. Gigabyte GA-945P-S3


(Cedar) #14

O to właśnie chodziło. Symbol/model to to samo.

Jeszcze pojdaj jaką rewizję płyty głównej posiadasz bo są trzy ((rev. 1.0)

Sterowniki są tu: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-945p-s3_10/download/ - Sterowniki dla win 7 niezależnie od revizji chyba są te.

Warto zainstalować tylko jeden - Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip (Including Microsoft UAA Driver in English edition)


(matx1002) #15

Moja ma rev. 3.3. A te drugie “Realtek Ethernet Diagnostic Utility”?? Do czego służą? I to będzie wszystko co muszę zrobić? Tzn. Pobrać sterowniki do Płyty głównej, karty graficznej i drukarki?


(Cedar) #16

Za strony producenta płyty głównej pobierasz tylko ten jeden, wszystko pozostałe tak jak było napisane wcześniej.

To drugie to jakiś program diagnostyczny, najprawdopodobniej zbyteczny.