Kolejność utworów na CD w Nero 9

Jak ustawaić kolejność utworów mp3 wedle własnego uznania i nagrać je na płyte, bo gdy ustawiłem tak jak chciałem , to Nero je zmienił ?

Utwory mp3 są sortowane alfabetycznie, ponumeruj je na początku nazwy (np. 01_xyz, 02_abc itd)

Niby po co?

W Nero 8 wystarczy złapać dany utwór kursorem i zwyczajnie przeciągnąć w górę lub w dół, w Nero 9 na pewno też (to najbardziej intuicyjne i bym się bardzo zdziwił jakby tego w 9 nie było).

Niestety opcja z przeniesieniem za pomocą kursora utworu nie działa, może gdzieś w opcjach?

scripter1 , Ok, jeśli efektem końcowym ma być AudioCD, natomiast jeśli nagrywa po prostu MP3 to pliki są sortowane tak jak w każdym innym folderze na dysku i numerowanie jest najprostszym sposobem na uporządkowanie tych plików.

piter007 , Zrób tak jak napisałem i podaj więcej szczegółów co do typu płyty jaką chcesz nagrać.

Końcowy efekt to płyta mp3,i utwory ponumerowałem 1 do 60 ,a w Nero jest nadal inaczej , może dlatego że utwory ściągnełem z innych płyt gdzie utwór pierwszy był na 7 miejscu i to widać w opcji nr

Nie powinno wpływu mieć to, na którym miejscu był poprzednio.

Zwróć uwagę jaką zasadę numerowania podałem wcześniej - jeśli plików mp3 płycie (lub w folderze) jest od 10 do 99 - numer musi składać się z 2 cyfr (01, 02, 03, itd), jeśli jest ich od 100 w górę - trzy cyfry (001, 002, 003 itd) - w innym przypadku sortowanie w niektórych programach/urządzeniach sobie z tym nie poradzi.

Cedar , faktycznie, założyłem że chodzi o płytę audio, nie spotkałem się z tym aby komuś ich kolejność na zwykłej płycie robiła różnicę.

piter007 , najlepiej wszystkie pliki które chcesz nagrać przekopiuj sobie do osobnego folderu (opcją kopiuj, nie przenieś) i tam ponumeruj je według kolejności w jakiej chcesz mieć je na płycie (zapewne to miał na myśli Cedar ).

Przydatne np. w odtwarzaczach samochodowych mp3.

Jednak chodziło numerację 01,02 itd. ,teraz wszystko w porządku dzięki Cedar za pomoc.Temat zamykam