Kolejny haracz

Najbardziej frustrująca wiadomość dzisiejszego dnia. Nie związana z komputerami, jednakże tak typowa dla naszego kochanego rządu, że aż nie mogę przejść obok niej obojętnie.

Ja to przeczytałem to normalnie włosy mi się wszędzie zjeżyły. Jak można tak wprost kraść pieniądze z kieszeni obywatela.

Dlaczego tak sądzę, zerknijcie na to:

Są to warunki ubiezpieczenia OC, w jednej z popularnych ubezpieczalni. Praktycznie prawie takie same jak u konkurencji, wynikające z odpowiednich ustaw.

Przecież tu jest odszkodowanie za uszkodzenia ciała. Słyszałem opinię prawników, że obejmuje koszty leczenia. Zresztą odpowiedzialność cywilna powinna mówić sama za siebie.

Normalnie przerażające w jakim państwie żyć nam przyszło…

Nie mają już od kogo brać to się za OC wzieli :smiley: Gdyby nie kierowcy to już niewiem skąd rząd by brał pieniądze :smiley: Ale oczywiście w cenie benzyny połowa to podatek, ale dalej chcą kase brać, a drogi jakie są każdy widzi :-x

nikt Cie tu siłą nietrzyma :wink:

przemkoz

Mam dla Ciebie prostą radę :arrow: jedź jak człowiek, nie powoduj wypadków, a nie będziesz płacił kolejnego harczu.

Proste jak dwa razy dwa

:hahaha:

fiesta/b] człowieku, tak się składa, że jeżdżę ostrożnie od bodajże 7 lat (żadnej, nawet jednej odpukać stłuczki nie miałem, chociaż raz niewiele brakowało), więc wybacz, ale takie rady sobie daruj.

Gdybym miał wypadek, to moja następna zostałaby pozbawiona określonej ulgi. Dlaczego ja mam finansować nieostrożną i brawurową jazdę innych. Poza tym szpitale/NFZ/Skarb państwa powinny domagać się od sprawcy wypadku zwrotu pieniędzy za leczenie ofiary. I w tym przypadku powinna zadziałać polisa OC, którą się właśnie zawiera po to, aby ubezpieczyć się od skutków swojej jazdy. To jest właśnie tak zwana odpowiedzialność cywilna.

Po prostu odechciewa się żyć, kiedy państwo w biały dzień w ten sposób okrada obywatela. Nawet nie ma gwarancji, że te pieniądze faktycznie pójdą na leczenie ofiar wypadków.

Uważam, że ta ustawa narusza moje konstytucyjne prawa i stanowi wstęp do odpowiedzialności zbiorowej.

No to zgłoś sprawę do Trybunału Konstytucyjnego, a jak to nie pomoże pozostaje Ci Genewa

niezbyt proste bo jakby szanowny pan fiesta nie wiedział to “haracz” bedzie obowiązywał wszystkich kierowców a nie tylko tych, co powodują wypadki ;]

no właśnie słyszałam, że PO ma to zgłosić do tegoż Trybunału ;] może wtedy PiS się znowu zbłaźni i coś wymyśli w stylu tej ostatniej afery z lustracja i trybunałem

Tym razem to chyba coś znajdą na sędziów.

A może pierwszy obywatel K. coś innego wymyśli.

I tak też się stało ponieważ nie można wprowadzać dodatkowego podatku w czasie trwania roku podatkowego.

Myślę że i tak złodziejski nasz rząd będzie nas okradał tylko że nie od 1 lipca, a od 1 stycznia przyszłego roku.

Popraw tytuł - inaczej temat wyleci.