Kolejny problem- zacinająca się myszka

kolejny problem jaki mam to to że po jakimś czasie (róznie) i nie wiem od czego nagle myszka mi się zacina (kursor) i nic juz nie moge zrobić … posiadam : laserową przewodową myszke A4tech USB

czy to wina myszki ? trzeba wymienić na nowa ? to strasznie mnie denerwuje jedynym rozwiązaniem alby odblokować ją jest restart PC…

Możliwe, że jakiś proces się uruchamia. Gdy zacznie zacinać Ci się mysz, sprawdź w Menedżerze Zadań (Ctrl+Alt+Delete, zakładka Procesy), czy jakiś proces nadmiernie nie korzysta z procesora, czy nawet nie wykorzystuje procesora w 100%.

Całkiem możliwe.

a czy zmiana myszki pomogla by ba 100% ?

Spróbuj na przejściówce USB -> PS/2

Jeśli to wina myszki to pomoże. Znajomy ma taki sam problem jak ty…wymienił myszkę… nie pomogło. Postanowił kupić kolejną tylko tym razem na usb bo myślał że jest uszkodzony port ps2 ale sytuacja się powtórzyła :(. Problemu też nie rozwiązało formatowanie dysku…

Jego przypadek jest ekstremalny a u Ciebie może pomoże po prostu wymiana myszki (pożycz od znajomego i sprawdź).

A kompa musisz restartować czy wystarczy odłączyć myszkę i podłączyć ją z powrotem?

nie wiem czy to ważne ale w procesach mam czasami proces bezczynności który podchodzi po 100 CPU

jak sama nazwa mówi ten proces się opieprza :slight_smile: więc nie zajumuje się niczym :smiley: A odnośnie myszki to na bank pękł kabel przy myszce na zgięciu dlatego się zaciacha. Ja też miałem coś takiego to kupiłem nową i problem znikł. :slight_smile: