Kolejny zasilacz do wymiany?

Witam. Dwa lata temu miałem problem z komputerem - zawieszał sie. Polecono mi wymienić zasiłacz i muszę powiedzieć, że to podziałało. Jednak po kilku miesiącach sytuacja zaczęła sie powtarzać, więc znowu wymieniłem zasilacz. Wszystko było ok aż do zeszłego piątku. Komputer wysiadł przy oglądaniu filmu, później przy przeglądaniu Internetu. Teraz zawiesza sie kilka minut po włączeniu, nawet wszystkie programy nie zdążą sie uruchomić. Zastanawiam sie więc, gdzie jest problem… Bo coś musi być źle, skoro zasilacze wysiadaja. Specyfikacji peceta nie znam na pamięć, ale napisze to co wiem:

Procesor intela 3,2 ghz

Ram 1gb ddr2

Grafika radeon 9560 128mb

Zasilacz modecom 480W

Jeżeli wymieniałeś jeden lipny zasilacz na kolejne dziadostwo to w gruncie rzeczy chyba nie powinno cię to dziwić. Zresztą, sprawdzałeś dysk jakimś programem typu hd tune ?

Nie, nie sprawdzałem ale obawiam się że niezdążyłbym przez zawieszeniem się ;p to może poleci ktoś jakiś dobry a niedrogi zasilacz?

Najlepiej będzie jak wpierw sprawdzisz dysk, bo może się okazać, że już ledwo zipie od tych zasilaczy.

I sprawdź na płycie głównej w okolicach socket’u czy nie masz jakichś wypukłych kondensatorów - takie też mogą powodować zwiechy os’a.

A co do ew. następnego zasilacza, to coś takiego bym zapodał:

http://www.morele.net/zasilacz-aerocool … 50-359408/

Z całym szacunkiem, ale mi się raczej wydaje, że tu (chyba) winny jest dysk a nie zasilacz.

Must have to sprawdzić stan dysk HD Tune.

Całkowity frezz to raczej od niestabilnego napięcia. czyli zasilacz albo kondensatory.

Po uwaleniu dysku system się nie wiesza po załadowaniu.

A jakie temperatury podzespołów?

dysk sprawdze tym programem o ile uda mi sie to przed zawieszeniem. Temperatury w normie: płyta 29, procek 60, dysk 1 14, dysk 2 41 (próbowałem bez tego drugiego dysku ale bez zmian)

edit:

Screeny z Hd tune

http://imageshack.us/scaled/landing/196/benchmarkp.jpg

http://imageshack.us/a/img708/7053/healthp.jpg

Procek zdecydowanie za dużo, wyczyść jego chłodzenie powinno wrócić do normy. Pod stresem zapewne podskakuje do 80 stopni i się wyłącza/wiesza.

jeśli chodzi o procesor to on jakoś zawsze miał takie temperatury… Ale zawiesza niezależnie od tego, bo raz od razu po włączeniu komputera a raz po kilku godzinach korzystania.

Dodane 23.10.2012 (Wt) 22:30

Kondensatory są ok

Dodane 29.10.2012 (Pn) 22:29

Więc rozumiem, że dysk w porządku?