Kółko zamiast kursora w Firefoxie

Witam,
Niby drobiazg ale denerwujący. Mam Windows 10 i od pewnego czasu po włączeniu Firefoxa zamiast kursora widać tylko kółko, które się kręci, dopiero ruch myszką powoduje że kursor wraca.
Firefox najnowsza wersja, wszystkie aktualizacje pobrane. Dodam, że ma to miejsce tylko w Firefoxie, inne przeglądarki włączają się normalnie.
Może ktoś ma podobnie i wie jak pozbyć się tego kółeczka?

Witaj @sarek01

Sprawdź jakie masz ustawienia

W pasku adresu wpisz
about:config

Wyszukaj
accessibility.force_disabled

Ustawione powinno być na 1

Jeśli nie jest, to zmień. Po prawej stronie jest ikonka ołówka obraz, kliknij

Wpisz 1, potwierdź i uruchom ponownie Firefox

Inna możliwość, że wczytuje się po uruchomieniu dużo kart i dlatego masz „kółeczko”
Ewentualnie, jakiś dodatek do FF

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Dwuklik na 0 też pozwala na edycję i zatwierdzenie enterem.

Dziękuję za porady. Zmieniłem na 1 i odinstalowałem wszystkie dodatki. Jednak „kółeczko” nadal się kręci.

Sprawdź z about:profiles (wpisane w pasek adresu) czy dziedziczy to czysty profil (utwórz nowy profil) po wybraniu „uruchom nowe okno przeglądarki z tym profilem”.

Jakby nie dziedziczyło to może da się ratować stary profil lżej niż mechanizmem odświeżania lub kopiowania najcenniejszego (hasła/zakładki) na nowszy.

Mam 2 profile: Profil: default-release (Profil jest obecnie używany i nie może zostać usunięty.) oraz Profil: default. Co mam teraz zrobić - boję się stracić zakładek.

Załóż trzeci przyciskiem na samej górze.

Release najwyżej potem znowu oznaczymy na domyślnego do startowania po kliknięciu w ikonę np. na pulpicie.

Do momentu jak nie używamy na ślepo przycisku „usuń profil” to zakładki są bezpieczne (grozi im jedynie śmierć dysku lub ransomware).

1 polubienie

Założyłem trzeci profil, otworzył się bez zakładek, jednak z kółkiem, już przywróciłem wszystko jak było.Mam teraz 3 profile jednak problem dalej jest. Wirusów nie mam w systemie na 100%

Zauważyłem jednak że w Menadżer Zadań pokazuje mi aż 9 procesów w Firefox, może to być powodem?

boję się stracić zakładek

To sobie je eksportuj… Poza tym nie musiałeś kasować profilu, wystarczy że zmienisz ścieżkę do niego w „%HOMEPATH%\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\profiles.ini”.

Zauważyłem jednak że w Menadżer Zadań pokazuje mi aż 9 procesów w Firefox, może to być powodem?

Nie. Nowoczesne przeglądarki odpalają po kilka/naście procesów.


Jeśli na czystym profilu masz taki objaw to nie jest to ani Twoja wina, ani dodatków, tylko Firefoksa.

Czysty profil to pusty folder profilu, który FX po uruchomieniu sam wypełni, a ty żadnych doń nie przywrócisz. ;] I nie mawiam abyś „zaczynał od nowa” tylko jest to test, redukujący ilość niewiadomych w równaniu. :wink: Jeśli bowiem na czystym będzie ok, a na Twoim nie ok, to zawężamy krąg poszukiwań do samego profilu - na co wskazałby ten test lub co by wykluczył.

1 polubienie

Dzięki @Berion Poczekam więc na aktualizację Firefoxa, ew zmiana przeglądarki. Zaznaczę Twoją poradę jako rozwiązanie jak się okaże że miałeś rację. :grinning:

Możesz spróbować też innej wersji, starszej:
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/

Np. 88.0.1 bo to ostatnia sprzed kolejnej zmiany GUI (może ma to wpływ, a może nie ;])
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/88.0.1/win64/pl/Firefox%20Setup%2088.0.1.msi

A tu masz aktualną, stabilną (czyli w chwili obecnej 97.0.1):
https://download.mozilla.org/?product=firefox-latest&os=win&lang=pl

Działa! Tzn. nie ma już wkurzającego kółka przy uruch. Firefoxa. Założyłem wg. porady @krystian3w trzeci profil bez zakładek, potem przywróciłem stary profil, restart laptopa i jest OK.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.