Kolor Formy w Delphi - zmienia sie na innym kompie

I jaszcze jeden problem. Mam już cały program napisany tylko jest jeden problem. Otóż kolor formy ustawiony mam na clInactiveCaptionText - to jest taki lekko niebieski (jasny-pastelowy) na moim kompie. I jak teraz uruchomiłem ten program na laptopie pod Vistą Basic ( na tym co robiłem mam Xp proff) to na tym laptopie forma ma kolor ciemnoszary, tak że czarne napisy na etykietach i okienku komponentu TMemo praktycznie są nieczytelne. Czym to może być spowodowane i jak sobie z tym poradzić, żeby sie tak nie robiło??

Podejrzewam że to zależy od kolorów w systemie, a jesli tak to jak zdefiniować kolor formy aby nie zależał od tego jakie ustawienia kolorów są w systemie?

nie korzystaj z kolorów skórek systemowych

clInactiveCaptionText jak nazwa wskazuje to kolor tekstu nieaktywnej belki tytułowej okna

…wybierz kolor z palety lub wpisz ręcznie #RRGGBB

No tak. więc pod Corelem ustawiłem podobny kolor i jego składowe RGB są następujące: R 202 G 234 i B 252. I jak to teraz wpisać?? Jak wpisuję w okienku kolor ciąg 202234252 to robi sie kolor zielony a wpis zmienia sie na: $0C0DD98C. Znak # przed numerami nie mozliwy jest do wpisania bo wyskakuje błąd. Może gdzies indziej ten kolor wpisać a nie w okienku Colr gdzie wybierałem tamten niebieski?

Złączono Posta : 18.09.2007 (Wto) 13:15

Dobra już zrobiłem. Kliknąłem dwa razy i otworzyła sie paleta kolorów i ten kolor który mam zdefiniowałem jako niestandardowy. Myślę że teraz to wystarczy. zaraz sprawdze na laptopie. Dzieki za pomoc

:slight_smile: i o to chodzi … w końcu bierzesz się za programowanie