Kolor napisów w ikonach na pulpicie. Help

Chodzi mi o to jak zmienić napisy pod ikonami na pulpicie. Tzn chodzi mi aby np. napis pod ikona Winamp pod ikona programu byl np. na czarno a nie jak to jest domyślnie na biało, po prostu przy niektórych tapetach takie napisy są niewidoczne. Proszę o pomoc, zależy mi na tym.

P.S. Mam Windows XP.

Właściwości ekranu/wygląd/zaawansowane/ i tam pokombinuj :slight_smile:

Problem w tym, że tam własnie patrzałem i nic nie wskórałem, chyba że źle szukałem. Czekam więc na dalsze propozycje :smiley:

Mój Komputer - Właściwości/Zaawansowane/Wydajność - Ustawienia/ Efekty wizualne i tam weś niestandardowy i tam poszperaj :lol:

Tam też nic nie znalazłem :frowning:

To chyba najpierw móglbyś zobaczyć czy tam jest to czego szuka “przemoc” a nie pisać zbędne posty :?

Bartorex to Twój post jest zbędny… sam sprawdzałeś ?? :stuck_out_tongue:

Shark robi bardzo dobrze, to bardzo optymistyczne, że już tacy młodzi ludzie rozumieją, że lepiej dać “wędkę” niż “zdechłą rybę”.

A co do tła pod nazwami ikon to wystarczy zmienić kolor w zakładce “pulpit”, tam gdzie sugerował właśnie Shark

albo jeśli chcesz zmienić kolor samej czcionki to w zakładce Wygląd --> Zaawansowane tylko poszukaj trochę dokładniej :wink: (mała podpowiedź: chodzi o ten rozwijany pasek).

Jeśli mogę coś dodać to moim zdaniem zmienianie koloru nazw pod ikonami jest niepotrzebne bo i tak są widoczne nawet na białym tle dzięki zastosowaniu czarnego obramowania wokół nazw (albo raczej cieni…).

Fajnie że wszyscy jesteśmy tacy uczynni, w końcu po to jest to forum by sobie pomagac a nie odsyłać do: “poszperaj w necie to znajdziesz”.Sadzę że akurat to “przemoc” wie i bez tego forum…

Ja odpowiem tak-w Windows XP nie ma możliwości zmiany koloru podpisu ikon na pulpicie , możesz zastosować dodatek Microsoft Plus! (płatny) oryginalnej produkcji z “krzemowej dolinki”, to pozwoli ci na totalną zmianę wyglądu windy ( tapeta,wygaszacze ikony i wystrój ) lub użyć zewnetrznych aplikacji do zmiany wyglądu typu Style XP. Obawiam się tylko czy jeżeli masz SP2 ten program zapracuje z systemem …?W zakładce o której koledzy się tu tak mocno rozpisali chcąc byc pomocni można jedynie zmienić kolor podświetlenia napisów ikon z paska :start >menu programy, ale po ich wskazaniu… :!:

Dzięki guliwer, wreszcie jakaś konkretna odpowiedź. Niestety tego się obawiał, że się nie da zmienić koloru czcionki, trudno. Dzięki za pomoc :smiley:

Da sie wejdź tak:

Mój komputer-Właściwośći-Zaawansowane-Wydajność i kliknij Ustawienia poniżej-I zaznacz opcję Dostosuj do uzyskania najlepszego wyglądu

Mi działa tobie niewiem powinno

czy ty nie widzisz z którego roku ten temat?

:slight_smile: