Kolor obramowanie- problem

(Marcin E Pc) #1

Witam!

Mam problem , otóż wybieram sobię Rectangle tool, i powiedzmy rysuję prostokąt i on ma kolor obramowanie czarny, a ja chcę aby był czerwony, więc wybieram sobię przed narysowaniem kolor czerwony, ale obramowanie nadal jest czarne, jak zrobić aby było czerwone?

Ps. Próbowałem ze stroke path ale dalej jest czarne dopiero jak przybliżę dużo to widać czerwień

Ps 2. Po ustawieniu ołówka na 4 już widać czerwień ale to dalej nie jest to, widać dalej czerń.

(Barti041) #2

w jakim to programie jest?? jak to photoshop to jak to narzędzie nazywa się po polsku?

(Morgenowsky) #3

Domyślam się, że chodzi o Photoshopa, a Rectangle Tool to Prostokąt.

(L337 Crew) #4
  1. "narysuj" prostokąt rectangle toolem .

2. kliknij prawym wewnątrz zaznaczenia, daj "make selection" -> feather radius 0px -> ok.

Teraz wypełnij to zaznaczenie na np. biały kolor,

usuń zaznaczenie [ctrl]+[d], kliknij prawym na warstwę -> blending options -> stroke -> inside -> 1 px -> kolor zmień na czerwony :wink:

(Marcin E Pc) #5

L337 Crew dzięki, ale mi to nie wielke dało, ja chcę zaznaczyc takim prostokątem jakiś obszar na zdjęciu a więc nie mogę środka wypełnić...

Jakiś inny pomysł może?

(L337 Crew) #6

to w czym problem ?

Otwierasz zdjęcie,

tworzysz nową warstwę, zaznaczasz i wypełniasz - dajesz obrys (stroke) i teraz zmieniasz fill (wypełnienie warstwy) na 0% .

Da to tyle, że będziesz miał obramowane tylko, a wewnątrz obramowania będzie po prostu normalny obrazek :wink:

(Marcin E Pc) #7

Dzięki pomogło. A mam pytanie dlaczego jak tworzę poprostu takie obramowanie na obrazku to ma ono różne kolory (tzn czasem zielony+czarny+czerwony). Dlaczego tak się dzieje? Czy jest jeszcze inny sposób oprócz tego który ty opisałeś?

(Morgenowsky) #8

Obramowanie ma 3 kolory? :o (chodzi o zaznaczenie?)

U mnie to są czarne przerywane kreski...

(L337 Crew) #9

to chyba zależy od Ciebie ...

Tam, gdzie masz stroke (w blending options) ustawiasz na samym dole kolor obramowania ...

Jak o coś innego chodzi - sprecyzuj swoje pytanie :wink:

(Marcin E Pc) #10

Nie jak wezmę poprostu narysuję rectangle toolem prostokąt (ale tylo z obramowaniem) to obramowanie nie ma jednolitego koloru (czerwonego który jest ustawiony) tylko różne.

Złączono Posta : 23.08.2006 (Sro) 20:59

A jak się definiuje Rectangle Tool, po co on tworzy takie "linie"? I te linie po zapisaniu w .png nie są widoczne?.

Złączono Posta : 23.08.2006 (Sro) 21:32

Byłem pewien że robiłem to inaczej, i wymyśliłem takie coś:

1. Wybieram Rectangular Marquee Tool

2. "Rysujemy sobie ten prostokąt

3. Klikamy ppm i wybieramy stroke

4. Ustawiamy wg. swoich wymagań (location = center)

5. Klikamy ok

6. Mamy nasze obramowanie :slight_smile: