Kolor okien folderów

W Windows 7 można było sobie zmieniać kolor i przezroczystość paska zadań i jednocześnie tego paska na górze otwartego okna folderu. W Win 11 mogę zmienić kolor i przezroczystość paska zadań i takiej cieniutkiej ramki wokół okna, natomiast ten pasek na górze (tam gdzie są przyciski zamykania, maxymalizacji itp.) w ogóle się nie zmienia i ma taki szpetny, piżamowo-niebieski kolor. Mogę go jedynie zmienić na ciemny razem z całym tłem okna, a tego nie chcę. Czy to normalne w Windows 11? Nie da się zmienić koloru tego paska na taki sam, jaki mam na pasku zadań?

Zainstalowałam nawet jakiś programik TranslucentTB, który zmienia pasek zadań na całkowicie przezroczysty i ma tam też jakieś opcje dotyczące okien, ale jak je wybieram, to zmienia tylko kolor paska zadań.

W Windows 11 nie ma Aero Glass.

No może i nie ma, ale kolor i przezroczystość paska zadań można dowolnie zmieniać. Mi zależy tylko na kolorze, nie na przezroczystości. Chociaż akurat pasek zadań zrobiłam sobie całkowicie przezroczysty, żeby mieć trochę więcej miejsca w pionie i w ogóle lepiej to wygląda

Albo może coś ze stajni StarDock:

1 polubienie

Nie wiem czy wierzyć temu poradnikowi, bo pierwszym sposobem na pewno nie da się zmienić koloru paska tytułu w otwartym oknie exploratora. Nawet nie pokazali efektu tych działań, więc to chyba jakieś bzdury, no ale sprawdzę to z rejestrem.
StarDock nie jest darmowy, więc raczej nie skorzystam

@Edycja:
Edytowałam klucz rejestru dokładnie wg poradnika, ale nic to nie zmieniło, więc ten poradnik beznadziejny jakiś, albo z moim systemem jest coś nie tak. Ktoś może to sprawdzić?

@betmariss # to chyba chciałaś wpisać, nie @ przy Edycją.

Co do tych okien, to nie stosuj płatnych wynalazków. Zapomnisz o trial i znów będzie kłopot.

Nie przypominam sobie takiej sytuacji. W każdym razie płatnych nie zamierzam używać do zmiany kolorków.
Po prostu pytam, czy to normalne, że w Windows 11 nie da się zmienić koloru tego paska.
Z tego co zauważyłam, zmieniają się kolory w oknach aplikacji i np. w oknie otwartego edytora rejestru, ale tu też jest jakieś dziwactwo, bo kolor który ustawiłam jest widoczny tylko na nieaktywnym oknie, natomiast w aktywnym jest on mocno przyciemniony, tak jakby na ten mój wybrany kolor został nałożony czarny, mocny cień, tak, że ledwo widać ten kolor. No ale w końcu ten poradnik z edycją rejestru dotyczy właśnie nieaktywnego okna, a mnie bardziej interesuje aktywne. Jest tam też klucz aktywnego okna, ale nie wiem czy mogę w nim zmienić kolor - czy to nie przysporzy jakiegoś problemu. I chodzi o okna exploratora, a nie aplikacji.