Kolor opisany w stylach

Witajcie, Jaka jest przyczyna różnego odczytania kolorów strony (body) opisanych w stylach css2 kolor #ffffcc przez IE 6 I i FF 2. FF wyświetla dla mnie jako biały. Jeśli nie jest całkiem biały to w każdym razie nie taki jaki widać w generatorze kolorów. Dzięki za odpowiedź

Każda przeglądarka jest inaczej zbudowana, trochę inaczej pracuje… Na jedynym i tym samym komputerze masz IE i FF? Bo jeśli nie, to każdy monitor ma inne ustawienia, sam jego typ też zależy jak są wyświetlane.

Kolor FFFFCC jest kolorem kremowym, jednak u tych, co mają jaśniejsze monitory widać jako biały, albo ledwo co kremowy…

Generator kolorów odbiega często od rzeczywistości. W większości generatorów, takich starszych, mniej skomplikowanych często się zdarza, że kolor jest w rzeczywistości inny. Pamiętaj, że tam masz tylko skrawek, a kolor na większym obszarze też inaczej wygląda.

Tak, moje pytanie dotyczy tego samego monitora Samsung SyncMaster 710N. Generator kolorów jest w necie z kursu HTML dla zielonych boo.pl. Właśnie o ten kolor mi chodzi - czyli kremowy, tylko jak wytłumaczyć innym osobom mającym inne przeglądarki , że on pasuje do propozycji strony www.